Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Miqtë “masakrojnë” gardistin që vrau gruan: Besimtar i fortë?! Le vajzën jetime

Postuar: 12/02/2019 - 16:27

Gardisti 44-vjeçar Alket Arapaj vrau me armën e shërbimit bashkëshorten e tij 36-vjeçare Ervilma Seferi mëngjesin e sotëm.

Alket Arapaj është shprehur se e vrau gruan pasi ajo e tradhtonte.

Në Facebookun e Arapajt kanë shpërthyer ashpër miq të tij.

Po aq të tronditur shprehen edhe miqtë e 44-vjeçarit, të cilët në profilin e tij në Facebook shkruajnë se nuk është e mundur që Alketi të ketë bërë një gjë të tillë.

Disa prej tyre nuk e besojnë që ai ta kryer një krim të tillë brutal, e të tjerë shprehin keqardhjen për vajzën 3-vjeçare të çiftit, e cila mbeti jetime.

Komentet

Oo plehrë, a mendove se ke fëmi. Si munde me vrarë nënën e fëmijës tënd. Po ty me të të rrjepur me milimetra duhet me të nxjerr shpirt, se s’ke shpirt.”

Paske qenë një copë injorant… që vrave nënën e fëmijës… Ty ajo gocë nuk do të falë kurrë për këtë krim që bëre”.

Bëre trimëri me gruan tënde, le vajzën jetime. Allahu të dënoftë. Ti nuk meriton të jetosh, kafshë, pse nuk vrave veten tënde more”.

Nuk e marr vesh si mund të arrijë një “intelektual” në këto nivele kaq ekstreme, që ia kalojnë dhe kafshës. Burri në fakt është për të mbrojtur gruan, jo ta vrasë vetë atë. Një gjë është e sigurtë, që feja islame s’ka lidhje me veprime të tilla, kaq të përbindshme, se ashtu u fol në media, që ky zotëria këtu qenka besimtar mysliman. Mund dhe të jetë, por në Islam të vrasësh një njeri është kategorikisht e ndaluar dhe për më keq gruan. Nuk duhet të merremi veç me personin që kreu këtë krim të shëmtuar por me fenomenin, me këto krime që janë “demokratizuar” si tepër kohët e fundit dhe çfarë mund të bëhet për t’i paralizuar. Me këto çështje madhore duhet të merret politika dhe jo vetëm me pallavra që nuk i hyn në punë askujt. Ngushëllime familjes”.

Besimtar i fortë?! Ai që vret dikë, rrugën e di vetë, direkt në ferr e domethënë aty e ke vendin”.

E tmerrshme, nuk mund ta besosh që një besimtar të kalojë në ekstrem, mjerë familja jote për ty dhe gjynah, e le vajzën jetime.

E pabesueshme, njeri me norma. Përse Alket?”

Nuk mund ta besoj një gjë të tillë, Alketi është një familjar i devotshëm, kam bindjen nga pakujdesia.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/04/2019 - 09:33

Anija “Mati” e Forcës Detare shqiptare shpëtoi 2 peshkatarë në det të hapur, në perëndim të gadishullit të Karaburunit, të cilët kishin dhënë alarmin për ndihmë.

Postuar: 21/04/2019 - 09:13

Kryeministri Edi Rama u uruar sot të gjithë besimtarëve katolikë Pashkët.Me anë të një postimi në

Postuar: 21/04/2019 - 09:07

Sipas MeteoAlb: Kushtet atmosferike të qëndrueshme do të diktojnë mot të kthjellët në të gjithë v

Postuar: 21/04/2019 - 08:14

 Kur kanë kaluar 12 ditë nga supergrabitja e 6.5 milionë euro në Rinas, Policia e Shtetit ka

Postuar: 21/04/2019 - 08:11

Kur kanë kaluar tre ditë nga arrestimi i 36-vjeçarit Bledar Pupa dhe 31-vjeçarit Orges Stefanidhi

Postuar: 20/04/2019 - 23:15

Kryetari i partisë ‘Zgjidhja’, Koço Kokëdhima do të kandidojë për kryetar të Bashkisë

Postuar: 20/04/2019 - 23:06

Profesor Artan Fuga në një postim ironizues në faqen e tij në Facebook ka analizuar situatën në t