Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mirditë, asgjësohen 2 374 rrënjë kanabis në zonën e Fanit

 Mirditë, asgjësohen 2 374 rrënjë kanabis në zonën e Fanit

Postuar: 12/08/2015 - 20:48

Policia ka asgjësuar pasditen e sotme 2 374 rrënjë kanabis sativa në zonën e Fanit në Mirditë.
 
Pas një kontrolli të imët në këtë zonë u  konstatuan gjashtë parcela  të mbjella me bimë të ngjashme me ato të kanabis sativa, me gjatësi 80-2m, që u asgjësuan  në  vend  me  anë  të  djegies.
Nga ana e punonjësve të policisë, vazhdon puna për identifikimin dhe kapjen e autorëve të kultivimit të këtyre bimëve narkotike.
 
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin  për veprën  penale “Kultivimi i bimëve narkotike”. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 23:40

 Dita e nesërme pritet të jetë me diell, por gjatë pasdites paraqiten kthjellime dhe vranësira kalimtare në kryeqytet.

Postuar: 24/05/2019 - 22:46

Nuk është rastësi që emri i koduar i një operacioni policor të zhvilluar nga policia italiane në

Postuar: 24/05/2019 - 22:21

Prokuroria e Tiranës ka pushuar hetimet për kërcënimin e pretenduar nga oficeri i policisë E

Postuar: 24/05/2019 - 21:58

Gazetari Sokol Balla thotë se prej 30 vitesh, të njëjtat grupime politike duan që vendi të digjet

Postuar: 24/05/2019 - 20:43

Planet për zgjerimin e autostradës Tiranë-Durrës pritet të rrafshojnë pas palmave, edhe pishat e

Postuar: 24/05/2019 - 20:15

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka komentuar deklaratën e fortë që dha sot Presidenti Ilir Meta

Postuar: 24/05/2019 - 20:07

Seanca e parë për procesin e rigjykimit të Izet Haxhisë do të mbahet me datë 18 Qershor.