Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mjekët dhe infermierët e arrestuar për abuzim me tenderat dalin sot në gjyq

Postuar: 22/09/2018 - 09:34

Mjekët dhe infermierët e spitalit të Shkodrës që u arrestuan për ‘shpërdorim detyre’ do të dalin sot para gjykatës. Ditën e sotme Gjykata e Shkalles së parë në Shkodër do të rivlerësojë masën e sigurisë.

Kujtojmë se pak ditë më parë u arrestuan për abuzime me tenderat e ilaçeve, ish-drejtori Përparim Çela, mjeku Luan Dragusha, infermieri Renato Kepi ndërsa janë në kërkim ish-drejtorja dhe mjekja Dhurata Uruçi dhe mjeku Edmir Smajli.

Ndërkohë, 4 pjesëtarë të administratës së spitalit, Albana Mehmetaj, Karmen Kaçulini, Juliana Zhuri si Amanda Matlija, janë lënë në ‘arrest shtëpie’.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2018 - 12:29

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë.
 
Një maturante është hedhur nga kati i 3-të i shkollës ku mësonte.
 

Postuar: 14/12/2018 - 12:18

Ka pasur momente tensioni në protestën e studentëve që po zhvillohet përpara kryeministrisë.

Postuar: 14/12/2018 - 12:06

Një video për të mos u humbur është ajo e publikuar nga Robert Aliaj, ku një shtetase gjermane kë

Postuar: 14/12/2018 - 12:05

Një grua angleze, e cila jeton në Shqipëri, është bashkuar sot me studentët të cilët janë duke pr

Postuar: 14/12/2018 - 12:04

Rektori i Universitetit të Tiranës Mynyr Koni ka reaguar me një deklaratë pas protestave të stu

Postuar: 14/12/2018 - 11:41

Qytetarë e të rinj, të gjithë bashkë janë mbledhur dhe kanë marshuar përgjatë akseve kryesore,

Postuar: 14/12/2018 - 11:40

Gazetarja e aktualitetit në “Top Channel”, Anila Hoxha ka komentuar urdhrin e fundit