BREAKING NEWS

Arrestimi i ish-kryebashkiakut, Klodiana Lala zbardh prapaskenat e lëvizjeve të fundit të Dakos: Takoi bashkëpunëtorët me të cilët...

Arrestimi i ish-kryebashkiakut, Klodiana Lala zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Nga kontrollet te vrojtuesit e plazhit, specialisti zbardh masat e reja ndaj subjekteve bregdetare

Nga kontrollet te vrojtuesit e plazhit, specialisti zbardh masat e reja ndaj
x
BREAKING NEWS

'Benz-i' përplaset 'kokë më kokë' me motorin, ka të plagosur

'Benz-i' përplaset 'kokë më kokë' me
x
BREAKING NEWS

E zë poshtë zetori teksa punonte tokën, humb jetën 55-vjeçari (emri)

E zë poshtë zetori teksa punonte tokën, humb jetën
x
BREAKING NEWS

Kërcet grushti në Tiranë, ka të lënduar

Kërcet grushti në Tiranë, ka të lënduar
x
BREAKING NEWS

Sherri mes dy të miturve në Tiranë, policia del me njoftim urgjent dhe zbardh detajet e rënda

Sherri mes dy të miturve në Tiranë, policia del me njoftim
x
BREAKING NEWS

"U kap kamioni i pandëshkueshmërisë", Klodiana Lala plas 'minën me sahat': Kur u arrestua peshku i madh, SPAK do godasë të tjerë politikanë

"U kap kamioni i pandëshkueshmërisë", Klodiana Lala
x
BREAKING NEWS

Sherr mes të rinjve në Tiranë, dalin detajet e para

Sherr mes të rinjve në Tiranë, dalin detajet e para
x

Aktualitet

Mjeku i njohur ngre alarmin: 25% e mjekëve shqiptarë janë në Gjermani

Mjeku i njohur ngre alarmin: 25% e mjekëve shqiptarë janë në

Mjeku Erjon Dasho tha në një intervistë televizive se 25% e mjekëve shqiptarë janë në Gjermani.

“Ka një largim masiv të mjekëve dhe ka një moszëvendësim, pra mjekët në qoftë se ka pasur një raport më të mirë përpara, por në qoftë se vetëm në 10 vitet e fundit janë larguar më shumë se 1 mijë mjekë drejt Gjermanisë. Shqipëria ka gjithsej 4 mijë mjekë të regjistruar. Nga këta 4 mijë, 1 mijë kanë ikur në Gjermani, kanë ngelur 3 mijë,” – u shpreh Dasho.

Sipas tij situata është alarmante për njohësit e sistemit shëndetësor, pasi mjekët janë të vështirë për t’u zëvendësuar.