BREAKING NEWS

KLSH zbarkon në institucionet e dy qyteteve të rëndësishme të vendit/ Kallëzohen 7 funksionarë publikë në Prokurori. Kush janë zyrtarët e lartë dhe akuzat që rëndojnë mbi to

KLSH zbarkon në institucionet e dy qyteteve të rëndësishme
x

Aktualitet

Mjeku i njohur tregon sa muaj zgjat imuniteti që lënë vaksinat anti-Covid

Mjeku i njohur tregon sa muaj zgjat imuniteti që lënë vaksinat

Mjeku Kita Sallabanda, shprehet se imuniteti që lënë vaksinat anti-covid, zgjat deri 6 muaj ose një vit.

"Deri më tani sipas të dhënave imuniteti që lënë këto vaksina, është 6 muaj, por sipas shkencëtarëve, imuniteti mund të zgjasë edhe 1 vit. Por mund të kthehemi në procesin e vaksinave të gripit, çdo vit mund të bëjmë nga një vaksinë për të ruajtur imunitetin.

Por megjithatë akoma nuk i kemi të dhëna të plota mbi kapacitetin e mbrojtjes të këtyre vaksinave, duhet të kalohen edhe disa muaj që të shohim rezultatet", tha Kita Sallabanda për Ora News.

Më të lexuarat