BREAKING NEWS

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që mund të përmbysë rezultatin në Shkodër

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që
x
BREAKING NEWS

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti që lë mandatin për t’u bërë kryebashkiak (Emri)

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti
x
BREAKING NEWS

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”, ish-deputeti plas deklaratën e fortë dhe bën denoncimin e bujshëm

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”,
x
BREAKING NEWS

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të policisë: Operacion i gabuar, ja çfarë duhej bërë

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të
x
BREAKING NEWS

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh detajet e forta nga atentati i Ylli Brahimit: Atentatorët bllokuan valët e kamerave

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa reagon për korrupsionin e ish-agjentit: Ka përpjekje për të njollosur Edi Ramën në SHBA

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa
x
BREAKING NEWS

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po luan me mendjen e Berishës, në momentin...

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po
x
BREAKING NEWS

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje nga hetimi: Ja çfarë pritet të ndodhë

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje
x

Aktualitet

Mjeku ngre alarmin në lidhje me kancerin e prostatës: Pas pandemisë, rastet janë më...

Mjeku ngre alarmin në lidhje me kancerin e prostatës: Pas

Mjeku kirurg urolog në QSUT, Bilbil Hoxha ka ngritur shqetësimin në lidhje me kancerin e prostatës.

Hoxha tha se pas pandemisë, ai dhe kolegët e tij kanë vënë re se rastet që trajtojnë janë më agresive se më parë.

“Ajo që shohim në punën tonë të përditshme është se simptomalogjia apo klinika e të gjitha sëmundjeve është përkeqësuar post Covid-it. Na vinë raste shumë më agresive sesa më përpara. Këtë e them me siguri”, u shpreh ai.

Mjeku rekomandoi që meshkujt në moshën 50-vjeçare të bëjnë kontrolle, me qëllim kapjen në faza të hershme.

“Shenjat janë vështirësi në urinim, urinime të shpeshta sidomos natën dhe fillojnë edhe dhimbjet e mesit. Meshkujt e moshës mbi 50 vjeç duhet të bëjnë kontrolle”, theksoi Hoxha.

Më të lexuarat