BREAKING NEWS

Përfundon takimi 1 orësh ‘kokë më kokë’ i Lulzim Bashës me ambasadorët e SHBA, BE dhe Britanisë

Përfundon takimi 1 orësh ‘kokë më kokë’ i
x

Aktualitet

Momente dramatike/ Udhëtimi dhe lamtumira e fundit drejt shtëpisë, mbërrijnë në Portin e Durrësit trupat e pajetë të shqiptarëve që humbën betejën nga COVID, makinat funerale njëra pas tjetrës

Momente dramatike/ Udhëtimi dhe lamtumira e fundit drejt

Momente dramatike nga Porti i Durrësit teksa pritet që nga momenti në moment të mbërrijnë nga Bari trupat e pajetë të shqiptarëve që kanë humbur jetën në luftën me covid.

 Në portin e Durrësit ka shkuar edhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj. Fotot e makinave funerale nga Bari u publikuan mbrëmë në mediet italiane të cilat shkruanin:

“Coronavirus, udhëtimi i fundit drejt shtëpisë. LIVE nga porti i Barit sekuencat dramatike të hipjes në arkivolëve për në Durrës. Kthimi i trishtuar në vendin e tyre. Këtu në Itali kishin gjetur punë, kishin realizuar një ëndërr.

Sonte nga porti i Barit pamjet dramatike të makinave të varrosjes së shtetasve shqiptarë viktima të pandemisë. Ata do të ngjiten në tragetin Marina drejt Durrësit për lamtumirën e fundit”.

Momente dramatike/ Udhëtimi dhe lamtumira e fundit drejt

Më të lexuarat