BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Aktualitet

Momente tmerri! Zbardhen detaje nga atentati me dron ndaj emrit të njohur, si u tentua të shpërqendrohej policia? Artan Hoxha zbërthen skemën e autorëve: Ja çfarë i bënë efektivit

Momente tmerri! Zbardhen detaje nga atentati me dron ndaj emrit të njohur,

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka bërë publike videon ekskluzive se si u tentua t’i bëhej atentat me dron Aleks Dedës në Lezhë. Ky i fundit u ka shpëtuar disa atentateve më parë, ndërsa së fundmi i është dhënë mbrojtje nga SPAK.

Hoxha shpjegoi se si atentatin me dron u tentua të shpërqëndrohej policia. Rreth 1.2 km larg banesës së Aleks Dedës, autorët hodhën një sasi tritoli pranë banesës së një efektivi policie. Me këtë akt, sipas Hoxhës u tentua që policia të përqëndrohej atje në mënyrë që ata të sulmonin me qetësi Aleks Dedën.

Megjithatë policët kanë mundur të dëgjojnë dronin tek banesa e Aleks Dedës.

“Ka vendos kamera banese dhe këto kamera e kanë kapur dronin. Një nga rastet me dron është tentuar që të sajohet një ngjarje tjetër rreth 1200 metra larg banesës së tij. Një ngjarje u hodh molotov tek banesa e policit. Dhe të kishte policia atje dhe të ngelej zbuluar banesa e Aleks Dedës. Në të njëjtën kohë është parë droni. Dhe kjo është një ngjarje që ka ndodhur në arratisjen e burgut të Drenovës. Është një metodë. Për të shpërqendruar. Fakti që kemi vrasës që përdorin teknlologji. Në një rast ka pasur një dron që përdoret shpesh dhe e kanë përdorur për studiuar banesën fillimisht. Policia ka dëgjuar zhurmën. Natën e kanë dëgjuar. Ndërkohë droni më pas ka qenë më i madh. Me dron është dërguar edhe një kallëp tritoli në një biznes. Janë në përdorim të personave që mund ti komandojë.” tha Hoxha.