Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Paketa e Biznesit në mbështetje të çdo biznesi shqiptar

Paketa e Biznesit në mbështetje të çdo biznesi shqiptar
x

Aktualitet

Morën peng dhe vranë Jan Prengën, Elton Qyno zbardh një tjetër pistë hetimi që lidhet me ngjarjet kriminale në Vlorë: Personat në kërkim dyshohet se...

Morën peng dhe vranë Jan Prengën, Elton Qyno zbardh një

Gazetari Elton Qyno, është shprehur në studion e lajmeve në Report Tv se personat e shpallur në kërkim për vrasjen e Jani Prengës kanë precedent penal dhe dyshohet se janë po të njëjtët persona që kanë marrë peng dhe kanë vrarë persona të tjerë në Vlorë.

“Personat që janë në kërkim janë me precedentë penal, si për vrasje dhe për trafikim të lëndeve narkotike, por mund të kenë marrë dhe personat e tjerë peng, pasi Vlora është përmendur disa herë për pengmarrje dhe janë vrarë dhe me çekiç.

Kjo është vërtetuar dhe nga dëshmi të tjera. Hetimi deri në këtë fazë është që ende nuk është dërguar çështja në Gjykatë dhe nesër ose pas nesër do jetë seanca për masën e sigurisë”, u shpreh Qyno.