BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x
BREAKING NEWS

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe në administratë, emrat me më shumë vota drejt katapultimit në qeveri

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe
x
BREAKING NEWS

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof për të rritur pazarin, deputetët demokratë kundër rikthimit të tij

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof
x

Aktualitet

Mori postin e kreut të ri të ARRSH-së, Ervis Berberi nuk humbet kohë, bën menjëherë këtë lëvizje

Mori postin e kreut të ri të ARRSH-së, Ervis Berberi nuk humbet

Pas ikjes së Ergys Verdhos, postin e drejtorit të ARRSH-së e ka marrë Ervis Berberi i cili siç duket edhe nga pamjet e mëposhtme, ka dalë menjëherë në terren për të inspektuar punën që po bëhej lidhur me rehabilitimin infrastrukturor të zonës së Bypassit të Vlorës.

Postimi i Plotë

Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Evis Berberi, inspektoi ecurinë e punimeve në Bypass-in e Vlorës

Puna në këtë kantier vazhdon me ritme shumë të larta  në të gjithë gjatësinë, me qëllim që kjo arterie të bëhet e aksesueshme për qarkullimin e automjeteve gjatë këtij sezoni turistik, duke e lehtësuar ndjeshëm lëvizjen drejt jugut

Gjatë inspektimit u vu re se ka përfunduar:

– shtresa e parë asfaltike në pothuajse 20 km të projektit,

– ndërtimi i Urës Nr.1??, Urës Nr.2?? dhe po punohet intensivisht në urën Nr.4??.

Gjithashtu, kanë përfunduar të gjitha rrethrrotullimet dhe po vazhdon puna për ndriçimin dhe pajisjen e tyre me sinjalistikën e nevojshme.