BREAKING NEWS

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i viktimave, mbi 400 raste të reja

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI në zgjedhjet e 25 prillit në Tiranë. Emri

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI
x
BREAKING NEWS

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4 turistëve rusë në Qerret, kamerat zbulojnë gjithçka, ja lëvizjet në hotelin luksoz. Ambasada ruse merr vendimin e menjëhershëm

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4
x
BREAKING NEWS

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat që implikojnë politikanët e njohur dhe del me paralajmërimin e fortë: Ja si po i detyron Berisha që t’i rrinë rrotull!

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron pasurinë marramendëse të dy vëllezërve me rrezikshmëri të lartë në Tiranë. Zbardhen akuzat e rënda

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron
x
BREAKING NEWS

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/ Çfarë ka ndodhur në dhomën e saunës ku po qëndronin 4 turistët që u gjetën të vdekur në Qerret, shoqërohen në polici e gjithë stafi

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/
x
BREAKING NEWS

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe paralajmëron sekuestrim të pasurive sipas vendimit të Biden

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir, nënë e bir hidhen nga kati i tretë për t’u shpëtuar flakëve! Vdes e ëma. Zbardhen dyshimet e rënda

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir,
x

Aktualitet

"Mos e quani kriminel pa vendosur gjykata”, avokati i Elton Metaj debat 'LIVE' në emision me gazetaren, moderatorja i kthehet: E pamë si veproi

"Mos e quani kriminel pa vendosur gjykata”, avokati i Elton Metaj

Avokati i Elton Metaj, 31-vjeçarit që vrau ish-gruan e tij Sabrina Bengaj ka folur sot me tone të ashpra në studion e emisionit “Me zemër të hapur” , duke kërkuar që klienti i tij të mos cilësohet kriminel pa vendosur gjykata.


Kjo gjë ka ngjallur zemërimin e gazetares dhe moderatores Evis Ahmeti e cila i është kthyer me të njëjtën gjuhë, duke e cilësuar Metajn kriminel gjakftohtë.

Debati

Kujtim Cakrani: Letra ishte kërkesë e të akuzuarit sepse është anatemuar, jo kriminel etj, etj dhe do të bëjë publike fakte.

Evis Ahmeti: Pse Eltoni pretendon se nuk është kriminel. Kriminel është. E pamë gjykatën njëherë se si veproi.

Cakrani: Nuk mundeni të cilësoni një person që është nën hetim. Lëreni ligjin. Ju flisni në anën morale, unë flas nga ana juridike. Përdoreni termin kriminel pasi të japë vendimin gjykata. Ai ka të gjithë të drejtën e tij. Pikërisht nga këto që thoni ju, donte të fliste. Ju nuk e lini. Është e drejtë e tij kushtetuese të mbrohet. Kanë vrarë me miliona njerëz dhe janë mbrojtur nga studio avokatie të famshme. Ka të drejtën të mbrohet.

Ahmeti: Ka të drejtë të mbrohet, por jo nga ana morale.

Cakrani: Zoti Visha unë nuk kam nxjerrë as hetimet, nuk kam prishur as hetimet, thjesht ka bërë publike faktet e tij. Duhet të marrin fund këto, jo kriminelë e terma të tillë. I kurseni këto. Është person nën hetim. Fjala kriminel në këtë vend ka nisur në ’45 e nuk mbaroka kurrë.

Evis Ahmeti: Si ta quajmë Elton Metajn, na e thuaj ti. Ai e mbështolli armën me peshqir, veproi me gjakftohtësi. Është autor i ekzekutimit.