Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mos harroni të merrni çadrat me vete! Mësoni se si do jetë moti për ditën e nesërme

Postuar: 19/11/2019 - 20:07

Reshjet e shiut do të vazhdojnë edhe ditën e nesërme (20 nëntor) ku parashikohet të ketë shtrëngata, prandaj mos harroni ti merrni çadrat me vete dhe të visheni trashë. Vetëm në qarqet Vlorë dhe Gjirokastër do të ketë reshje intensive. Sipas IGJEUM, në qarqet e tjera priten reshje mesatare, ndërsa në zona të kufizuara do të jenë në formë shtrëngate, kryesisht në jug të vendit. Qarqet që janë më të rrezikuar për përmbytje për shkak të intensitetit të lartë janë Elbasani, Berati, Korça, Vlora dhe Gjirokastra.

Në zonat urbane, problemet mund të shfaqen në varësi të gjendjes së sistemit të kanalizimeve. Sa i përket temperaturave, ato pritet të arrijnë: në bregdet: 13 / 18 °C në vendet e ulëta: 14 / 17 °C në vendet malore: 7 / 12 °C

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2019 - 12:27

Dy vajza kosovare janë arrestuar në Durrës pasi kanë tentuar të kalojnë kufirin me dokumente sllovene.

Policia Kufitare e Portit të Durrësit njofton se:

Postuar: 12/12/2019 - 12:23

Ditën e djeshme Këshilli i Lartë i Prokurorisë njoftoi se sot në orën 12:00 do të mblidhen anëtar

Postuar: 12/12/2019 - 12:15

Kryeministri Edi Rama u ndal në familjen e Fatmir Gjanës i cili humbi gruan nga tërmeti i fortë n

Postuar: 12/12/2019 - 12:00

Prokuroria Antimafia e Firences dhe karabinierët janë duke kryer një operacion në shkallë të gjer

Postuar: 12/12/2019 - 11:41

Një shqiptar po nisej në udhëtim nga Schiphol në Hollandë, i cili është një prej aeroporteve më t