BREAKING NEWS

Bilanci tragjik nga virusi i frikshëm/ 10 mësues shqiptarë në Kinë japin alarmin dhe bëjnë thirrjen urgjente: Kemi katër ditë që nuk dalim nga shtëpitë...

Bilanci tragjik nga virusi i frikshëm/ 10 mësues shqiptarë
x

Aktualitet

Mos harroni të merrni çadrat me vete/ Mësoni si parashikohet të jetë moti gjatë gjithë ditës së sotme

Mos harroni të merrni çadrat me vete/ Mësoni si parashikohet

Moti edhe ditën e sotme do të karakterizohet nga paqëndrueshmëria.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit priten reshje mesatare në qarqet Shkodër, Lezhë, Durrës, Tiranë dhe Fier, ndërsa në qarqet e tjerë priten reshje të dobëta.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 12 / 16 °C

në vendet e ulëta: 10 / 15 °C

në vendet malore: 6 / 11 °C

ERA

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në bregdet.