Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Mos hidh shashka”, studentët lëshojnë paralajmërimin e fortë për Nikollën: Kjo do të jetë pika e radhës që do të shtojmë

Postuar: 06/12/2018 - 14:42

Mijëra studentë po protestojnë sot në Tiranë, dhe nuk kanë ndërmend të bëjnë hapa pas edhe pas pranimit të një prej kërkesave të tyre nga ana e ministres Lindita Nikolla.

Sipas tyre kërkesat bazike që ata kanë do të bënin të qeshnin këdo në Europë, pasi atje standardet janë shumë të përparuara.

Një prej studentëve është shprehur se shumë shpejt mund të shtohet dhe një pikë tjetër në kërkesën e tyre, që është dorëheqja e Nikollës, për shkak të përpjekjeve të saj për të përçarë protestën.

“Jemi mbledhur për disa të drejta që në vendet e BE-së pot ë diskutoheshin do të qeshnin të gjithë. Në këtë vend po jepen 40 milionë euro për 2 kilometër rrugë, ndërsa për edukimin e studentëve jepen 28 milionë euro në vit. I kërkojmë ministres Nikolla që të mos të hedhë shashka dhe të mos na përçojë pasi mund të shtohet dhe një pikë tjetër që të jetë largimi i saj nga detyra”, u shpreh studenti.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 10/12/2018 - 20:12

Drejtori i  Arkivës së Shtetit, Ardit Bido  ka komentuar përgjatë gjithë këtyre ditëve protesta para Ministrisë së Arsimit.

Postuar: 10/12/2018 - 19:43

Moderatori Alban Dudushi ka njoftuar se ditën e nesërme do të ftojë kryeministrin Edi Rama në emi

Postuar: 10/12/2018 - 19:21

Prokuroria e Katanias ka dhënë pretencën e saj në përfundim të hetimeve për bandën e Habilajve.&n

Postuar: 10/12/2018 - 19:11

Ashtu siç kishte paralajmëruar, se do të zbulonte disa të vërteta tronditëse si kundërpërgjigje,

Postuar: 10/12/2018 - 19:04

Studentët e universiteteve publike kanë protestuar sot në të 6-ën ditë të tyre para Ministrisë së

Postuar: 10/12/2018 - 18:49

Në ditën e shtatë të protestës, studentët paralajmërojnë zhvillime të reja.

Postuar: 10/12/2018 - 18:15

 Pedagogu Ermal Hasimja mbështet protestën e studentëve që kërkojnë uljen e tarifave, por u