BREAKING NEWS

Albin Kurti gjatë konferencës merr vendimin e menjëhershëm për taksën ndaj Serbisë, ja çfarë u vendos dhe kur do hyjë në fuqi

Albin Kurti gjatë konferencës merr vendimin e menjëhershëm
x

Aktualitet

Motër e vëlla u ekzekutuan në oborrin e shtëpisë në Rrëshen, reagon Policia dhe jep detajet e para

Motër e vëlla u ekzekutuan në oborrin e shtëpisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të marte në  Rrëshen ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur të vrarë vëlla e motër.

Mësohet se djali i vrarë quhet Edison Filopati ndërsa viktima tjetër është motra e tij.Ndërkohë në vendin e ngjarjes ka shkuar policia e zonës të cilët po punojnë për zbardhjen e plotë të shkaqeve. Gjithashtu në vendngjarje kanë shkuar forcat speciale  Renea dhe FNSH e Shkodrës.

Njoftimi i policisë:

Më datë 25.02.2020, në Kodër Rrëshen, Mirditë, rreth orës 20.40, në oborrin e banesës, janë vrarë me armë zjarri shtetasit V.F dhe motra e tij shtetasja E.F.  Nga informacionet e para dyshohet se  janë qëlluar me armë zjarri nga shtetasi F.K nga fshati Zejmen Lezhë, ish bashkëshorti i shtetases E.F, i cili pas krimit është larguar menjehërë nga vendngjarja.