Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Moti bën kthesën e madhe

Postuar: 24/05/2019 - 08:14

Ditën e sotme priten reshje të dobëta në të gjithë territorin.

Sipas asaj që parashikon IGJEUM Reshjet do të arrijnë deri në lokalisht mesatare në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër, Lezhë, dhe Elbasan.

Parashikimi i motit:

RESHJET

Sot priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në të gjithë territorin. Reshjet do të arrijnë deri në lokalisht mesatare në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër, Lezhë, dhe Elbasan. Në zona të kufizuara reshjet mund të jenë në formë shtrëngate.

TEMPERATURAT

Sot (e premte dt.24) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 14 / 20 °C

në vendet e ulëta: 12 / 21 °C

në vendet malore: 7 / 16 °C

ERA

Sot era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në të gjithë territorin.

ZJARRET NË PYJE

----------------------

Sot pritet rrezik “I ULËT” në qarkun Fier ndërsa qarqet e tjera pritet të jenë në nivelin “S’KA RREZIK” për zjarre në pyje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Në disa qarqe pritet rrezik “I ULËT” vetëm në zona të lokalizuara, konkretisht qarqet: Tiranë (Perёndim), Berat (Jug dhe Perёndim), Gjirokastër (Veri), Vlorë (Veri) dhe Korçë (Lindje).

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/06/2019 - 15:10

Detaje të reja kanë dalë në lidhje me plagosjen e sotme në hyrje të Durrësit. Mësohet se përveç Julian Meçes, është plagosur edhe shtetasi Plaurent Dervishaj.

Postuar: 20/06/2019 - 15:05

Peter Tiede gazetari i ‘Bild’, është një ndër personat më të komentuar në ditët e fun

Postuar: 20/06/2019 - 14:50

Kryeministri Edi Rama do të mbajë sot në Shkodër një takim elektoral.

Postuar: 20/06/2019 - 14:39

Një atentat ka ndodhur para pak minutash në zonën e ish-kënetës në Durrës.

Postuar: 20/06/2019 - 14:04

Detaje te reja nga të shtënat me armë zjarri që ndodhi këtë mesdite në afërsi të Autostradës Tira

Postuar: 20/06/2019 - 14:00

Akademiku i njohur Artan Fuga paralajmëron largimin e tij nga Akademia e Shkencave nëse president

Postuar: 20/06/2019 - 13:48

Një plagosje me armë ka tronditur pak momente më parë qytetin e Durrësit.