BREAKING NEWS

“Bandat shqiptare ‘uzurpojnë’ rrugët e Britanisë”, Sekretarja e Brendshme nuk ndalet: Ky është vetëm fillimi, ja masat që do të merren

“Bandat shqiptare ‘uzurpojnë’ rrugët e
x
BREAKING NEWS

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën paralajmërimin e fortë për Shqipërinë

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me vete rroba në makinë, dyshohet se po udhëtonin drejt...

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me
x
BREAKING NEWS

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta paralajmëron: Ja çfarë do të ndodhë në shtator

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e bujshëm: SPAK dhe policia që po merren me këtë çështje, shumë shpejtë do të zbulohet...

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar Leskaj kritikon ashpër qeverinë: Rama po inkurajon bandat dhe grupet mafioze, më pas...

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar
x
BREAKING NEWS

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin: Qyteti është i braktisur në të gjitha perspektivat

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin:
x

Aktualitet

Moti bën kthesën e madhe, meteorologët paralajmërojnë destabilizim të kushteve atmosferike, ja si do nisë java

Moti bën kthesën e madhe, meteorologët paralajmërojnë

Edhe sot në tërë rajonin tonë është mot krejtësisht stabil, me diell dhe shumë i nxehtë, ndërsa nga nesër do të fillojnë jo-stabilitetet e izoluara atmosferike përderisa fillon edhe ulja e lehtë e temperaturave fillimisht në Kosovë, pastaj edhe në pjesët tjera të rajonit.

E hëna na sjellë mot ende të nxehtë, ndërsa priten rrebeshe në Shqipëri. Rrebeshet do të jenë të karakterit lokal dhe nuk do të përfshijnë tërë territorin, pra përderisa një rajon përfiton rrebesh të fuqishëm shiu, rajone tjera mbesin pa reshje ose me riga simbolike.

Nga e marta pritet fuqizim i veprimit ciklonik në rajon duke sjell rrebeshe lokalisht të fuqishme dhe më të përhapura. Temperaturat shënojnë ulje të mëtutjeshme, pra na pret mot shumë i këndshëm në aspektin termik dhe me stuhi lokale afatshkurtra.

Rrebeshe të herëpashershme afatshkurtra priten edhe në viset bregdetare me ulje të lehta të temperaturave, por priten edhe intervale të gjata me mot stabil dhe me diell.

Më të lexuarat