BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Aktualitet

Moti bën kthesën e papritur, meteorologu jep detajet: Çfarë pritet ditët në vijim

Moti bën kthesën e papritur, meteorologu jep detajet:

Meterologu Hakil Osmani ka zbuluar se si do të jetë moti gjatë fundjavës dhe ka treguar se kur do të nisin reshtjet e shiut.

Sot edhe nesër në shumë zona të vendit do të ketë mbizotërim të kthjellimeve, dhe temperaturat maksimale pritet që të shkojnë deri në 32 gradë celsius, të përshtatshme madje edhe për plazh.

Me nisjen e javës së ardhshme vendi pritet që të jetë në mbizotërimine vranësirave dhe shirave që pritet të përhapen në të gjithë territorin. E njëjta situatë do të jetë prezente pothuajse gjatë gjithë javës së fundit të shtatorit dhe muajit Tetor.

“Kjo fundjavë do të sjellë një rritje të vlerave termike, që në bregdet do të shkojnë deri në 32 gradë celsius, ndërkohë që vlerat e ulëta do të jenë deri në 11 gradë. Zona e ulët dhe bregdetare do të kenë edhe vlerat më të larta gjatë kësaj fundjave, më freskët do të jenë në verilindje dhe juglindje.

Java e fundit e Shtatorit, do të sjellë prezencë të vranësirat dhe do të gjenerojnë reshje shiu pothuajse në të gjithë territorin. Prezenca e vranësirave do të sjellë dhe një ulje të temperaturave, duke filluar nga dita e martë. Fundi i Shtatorit do të sjellë vjeshtën tipike për vendin tonë.

Pjesa tjetër e stinës së vjeshtës do të sjellë prani më të madhe të reshjeve të shiut, Tetori do të plotësojë kuotat mujore me reshje shiu, mund të ketë edhe kapërcim të shifrave të reshjeve të shiut. Edhe temperaturat do të jenë tipike të stinës”, tha Osmani në Fax News.

Më të lexuarat