Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Moti do ju surprizojë sërish, ditët në vazhdim do të vijnë me ndryshime të temperaturave

Postuar: 18/03/2019 - 17:03

Megjithëse pranvera ka ardhur zyrtarisht, marsi ka qenë disi i paqendrueshëm me motin. Pak ditë më parë u duk sikur u rikthyem në dimër, ndërsa dy ditët e fundit temperaturat janë rritur ndjeshëm. Në vijim, sipas metorologëve pritet që të ketë sërish ndryshime.

Kështu, gjatë të martës do të kemi qëndrueshmëri me temperatura që arrijnë deri në 23 gradë në vlerat maksimale dhe në 10 gradë në ato minimale, gjatë mbrëmjes. Të mërkurën dhe të enjten pritet që të shtohen vranësirat dhe ka shanse të mëdha që të bjerë shi. Gjithashtu temperaturat do të pësojnë një ulje të lehtë. Nëse keni menduar të visheni hollë, duhet të prisni edhe pak, kështu që mos e ndërroni ende garderobën. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/06/2019 - 10:31

Ish-kryetarja e AMA-s Endira Bushati ka qenë e ftuar mëngjesin e sotëm në studion e Fax News, ku ka komentuar arrestimin e Suela Mustës, e dyshuar për akte korruptive në favor të fisit Çapja në Elbasan.

Postuar: 17/06/2019 - 10:19

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka marrë masa të rënda ndaj dy bizneseve, njëri në Shkodër kryesis

Postuar: 17/06/2019 - 10:13

Ditën e sotme pritet të publikohen përgjimet të reja nga gazetari gjerman i gazetës “Bild&r

Postuar: 17/06/2019 - 09:56

Ekspertë të Policisë Rrugore, një ditë pas aksidentit tragjik, thonë se automjeti me të cilin udh

Postuar: 17/06/2019 - 09:18

Sekuestrohen rreth 1.5 milion euro pasuri në pronësi të shtetasit Admir Murataj dhe familjarëve t

Postuar: 17/06/2019 - 09:10

Bashkëpunimi me qytetarët vë në pranga një shtetas i cili tentoi të vidhte një banesë në Divjakë,

Postuar: 17/06/2019 - 09:00

Një person është gjetur i pajetë në bregdetin e Vlorës këtë të hënë.