BREAKING NEWS

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i pajetë në malin e Moravës, dyshimet e para

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i
x
BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x

Aktualitet

Moti i keq godet vendin tonë, meteorologët tregojnë orën kur pritet të fillojë stuhia: Nesër shira të dendur dhe rrufe!

Moti i keq godet vendin tonë, meteorologët tregojnë orën kur

Moti i keq pritet që të prek gjithë vendin tonë. Tashmë temperaturat e këtyre ditëve janë tipike të vjeshtës me mëngjese dhe mbrëmje të freskëta, ndërsa një pjesë e mirë e vendit pritet të përballet me shira të rrëmbyeshëm dhe shkarkesa të shumta elektrike gjatë pasdites së nesërme.

Vranësirat pritet të pushtojnë qiellin që prej orëve të para të së dielës për shkak të rrymave ajrore të ardhura nga Apeninet, ndërsa reshjet e dendura të shiut pritet të nisin në orën 16:00 duke zgjatur disa orë deri në mbrëmje.

Zonat më të prekura nga shirat e rrëmbyeshëm dhe rrufetë pritet të jenë ajo e Korçës , Ersekës, Përmetit si edhe e gjithë pjesa jugore vendit, ndërsa pjesa qendrore dhe lindore do të karakterizohen nga reshje me intensitet më të ulët.

Në hartën më poshtë mund të shihni edhe zonat që parashikohet të kenë intensitet të lartë shkarkesash elektrike, ku edhe qytetarët duhet të bëjnë kujdes!

Moti i keq godet vendin tonë, meteorologët tregojnë orën kur

Më të lexuarat