BREAKING NEWS

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për faturën, identifikohet pronari i restorantit, policia e shpall në kërkim

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për
x
BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x
BREAKING NEWS

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do të jetë moti në gusht, surprizat që na presin javën e ardhshme dhe kthesa e madh pas datës 15

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do
x
BREAKING NEWS

“Ma tregoi Fatos Nano në burg”, Idajet Beqiri plas ‘bombën’ për Ilir Metën

“Ma tregoi Fatos Nano në burg”, Idajet Beqiri plas
x

Aktualitet

Moti i keq mbërthen vendin, sinoptikania bën parashikimin: Do ketë rënie të ndjeshme temperaturash! 5 qarqet ku priten reshje intensive

Moti i keq mbërthen vendin, sinoptikania bën parashikimin: Do

Vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferikë të paqëndrueshme në të gjithë territorin e vendit. Anira Gjoni përfaqësuese nga instituti i Gjeoshkencave tha se nuk ka rrezik për përmbytje, por pritet që të ketë reshje shiu si dhe ulje temperaturash. 5 janë qarqet ku pritet të ketë reshje intensive shiut, Shkodra, Lezha, Elbasani, Durrësi dhe Vlora.

Ato priten të shoqërohen dhe me shtrëngata në qarkun Shkodër dhe Elbasan. Reshjet priten të jenë edhe në formën e dëborës, në zonat malore të vendit, në lartësitë mbi 300 m mbi nivelin e detit. Lumenjtë e mëdhenj dhe të mesëm do të kenë shtim të prurjeve, por nuk priten dalje nga shtrati.

‘Nuk ka rrezik për përmbytje nga lumenjtë. Reshje intensive shiu pritet që të ketë në qarkun e Shkodrës, Lezhës, Durrësit, Elbasanit dhe Vlorës. Gjatë natës së sotme e ditës së nesërme pritet një rënie e ndjeshme e temperaturave. Presim reshje dëbore në zonat malore të vendit kryesisht në pjesën veriore dhe juglindore. Duhet të kenë kujdes nga akset rrugore nga ngricat, qoftë edhe nga reshjet e shiut që do vijojnë edhe sot.’- tha Gjoni.

 

 

Më të lexuarat