BREAKING NEWS

Publikohet bilanci i COVID, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit

Publikohet bilanci i COVID, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa
x

Aktualitet

Moti i keq në vend, Meteoalb del me njoftimin e rëndësishëm: Ja çfarë do ndodhë në mbrëmje dhe kur pritet një përmirësim i kushteve atmosferike

Moti i keq në vend, Meteoalb del me njoftimin e rëndësishëm:

Meteoalb bën më dije se në mbrëmje do ketë një rritje të intensitetit të reshjeve deri në mëngjes.

Meteoalb Ju informon se: Rreshjet me problematike kane rene gjate nates se shkuar ,  ndersa sot priten reshje te perkohshme por edhe kthjellime POR deri ne mbremje kur pritet nje fuqizim i fundit i reshjeve qe vijon deri oret e para te se martes.

Gjate kesaj kohe, ne Zonat Malore mbi 600 m do te kene bore te dendur, sidomos shtrirja nga Dibra ne Pogradec.

E Marta mbetet me reshje te pakta dhe e Merkura dhe deri te Premten, kryesisht kthjellime.

Temperaturat jane ulur me 2-3 grade ne mengjes por maksimumi  mbetet rrerh 13 grade.

Renia vijon me e theksuar sonte ne mbremje dhe deri te enjten kur pritet MIN -6 grade, ndersa nuk do te kete Temperatura negative  ne Zonat e Uleta.

Duke Ju falenderuar per vemendjen e mbeshtetjen Ju urojme Dite e Jave te mbare