BREAKING NEWS

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që mund të përmbysë rezultatin në Shkodër

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që
x
BREAKING NEWS

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti që lë mandatin për t’u bërë kryebashkiak (Emri)

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti
x
BREAKING NEWS

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”, ish-deputeti plas deklaratën e fortë dhe bën denoncimin e bujshëm

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”,
x
BREAKING NEWS

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të policisë: Operacion i gabuar, ja çfarë duhej bërë

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të
x
BREAKING NEWS

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh detajet e forta nga atentati i Ylli Brahimit: Atentatorët bllokuan valët e kamerave

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa reagon për korrupsionin e ish-agjentit: Ka përpjekje për të njollosur Edi Ramën në SHBA

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa
x
BREAKING NEWS

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po luan me mendjen e Berishës, në momentin...

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po
x
BREAKING NEWS

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje nga hetimi: Ja çfarë pritet të ndodhë

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje
x

Aktualitet

Moti i keq përmbyt vendin, qeveria shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Moti i keq përmbyt vendin, qeveria shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Vendasit në Florianopolis në Brazil po përballen me pasoja shkatërruese të përmbytjeve të shkaktuara nga stuhitë e dendura të shiut ku për pasojë kanë mbetur të vdekur 2 persona.

Autoritetet shpallën gjendjen e jashtëzakonshme në 30 qytete.

Reshjet e fuqishme të ujit të cilat kanë shkaktuar gjithashtu edhe rrëshqitje dherash në shumë qytete i kanë marrë jetën 2 personave ndërsa dhjetëra të tjerë rezultojnë të zhdukur.

Në Santa Catarina, njerëzit lëviznin nëpër rrugë me varkë ose duke ecur thellë në ujë me baltë.

Punonjësit e shpëtimit në vendngjarje kanë deklaruar se moti i keq po ndërlikonin përpjekjet e kërkimit.

Përmbytjet kanë dëmtuar rrugë, ura dhe ndërtesa në shtetin jugor të Santa Catarina.

Pamjet ajrore të siguruara nga qeveria tregojnë rrugët e qytetit Santo Amparo da Impreatriz janë të mbuluara me baltë si dhe lumenj të cilët kanë dalë nga shtrati.

Mbi 880 persona janë evakuuar.

Donacione për të ndihmuar familjet e prekura nga përmbytjet janë dërguar në rajon për të prekurit.

Përmbytjet në këtë kohë të vitit në Brazil janë të zakonshme të cilat kanë sjellë dëme të pallogaritshme materiale.

 

Më të lexuarat