BREAKING NEWS

Ndryshime të reja në qeveri, zbardhet vendimi i fundit

Ndryshime të reja në qeveri, zbardhet vendimi i fundit
x
BREAKING NEWS

KLSH kallëzon në SPAK 8 punonjës të ‘Shëndetësisë’

KLSH kallëzon në SPAK 8 punonjës të
x
BREAKING NEWS

‘Tërmet’ në PD, Lulzim Basha i jep postin e rëndësishëm Roland Bejkos

‘Tërmet’ në PD, Lulzim Basha i jep postin e
x
BREAKING NEWS

“Nuk jeni ishull i pavarur”, Manja prezanton drejtorin e Shërbimit të Provës dhe i jep urdhrat e prerë: Nuk jeni të paprekshëm, porosia ime një dhe e vetme!

“Nuk jeni ishull i pavarur”, Manja prezanton drejtorin e
x
BREAKING NEWS

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Lulzim Basha bën lëvizjen urgjente, ia beson Shkodrën krahut të tij të djathtë (EMRI)

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Lulzim Basha bën lëvizjen
x
BREAKING NEWS

“Ky është skandal e shkuar skandalit”, Klodiana Lala plas ‘bombën’: Gjella e prishur që po gatuhet nga...

“Ky është skandal e shkuar skandalit”, Klodiana Lala plas
x
BREAKING NEWS

Ç’do të bëjë Berisha tani që gjykata njohu Bashën kryetar të PD-së? Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat dhe bën paralajmërimin e fortë: Saliu do...

Ç’do të bëjë Berisha tani që gjykata njohu
x
BREAKING NEWS

Lufta në PD/ Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm, tregon çfarë do ndodhë me Lulzim Bashën

Lufta në PD/ Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm, tregon
x

Aktualitet

Moti i keq! Rikthehen reshjet e borës në Korçë, mësoni si paraqitet situata

Moti i keq! Rikthehen reshjet e borës në Korçë,

Janë rikthyer reshjet e borës në Dardhë të Korçës ku deri tani trashësia e saj është nga 10 deri në 12 cm.

Mësohet se në Voskopojë e Qafë-Qarrë ka reshje më të pakta dëbore. Momentalisht rrugët janë të kalueshme lehtësishtt dhe nuk raportohen probleme për furnizimin me energji elektrike.

Sipas informacioneve te deritanishme, situata në qarkun Korçë është normale dhe pa probleme emergjente.

Rreshjet e shiut dhe të debores ne lartesite mbi 1000 m kane qene me intensitet te ulet dhe te perkohshme duke mos krijuar probleme. Te gjitha akset nacionale jane te kalueshme e pa probleme, po ashtu edhe ato rurale jane te hapura. Ka patur prurje te perrenjeve nga mali i Gramozit ne bashkine Kolonje, per te cilat po punohet per evitimin e problemeve te ndryshme.
n
Ka patur nderprerje te shkurtra te energjise elektrike ne Zonen e Gores, bashkia Pogradec, si dhe ne fshatrat Vithkuq dhe Panarit, bashkia Korce. Grupet e punes jane terren per riparimin e defekteve. Te gjitha institucionet jane ne monitorim te situates.

Më të lexuarat