Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Moti ka lajme të mira për ju

Postuar: 11/09/2018 - 21:00

Sipas parashikimit të motit Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, temperaturat këto ditë do të vazhdojnë të jenë të larta.
 
Më poshtë parashikimi i motit për sot pasdite e nesër:
 
PARASHIKIMI METEO
 
RESHJET
 
Sot pasdite (e martë, dt.11) dhe nesër (e mërkurë, dt.12) nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). 
 
TEMPERATURAT
 
Nesër (e mërkurë, dt.12) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
 
në bregdet: 20 / 30 °C
 
në vendet e ulëta: 17 / 32 °C
 
në vendet malore: 10 / 26 °C
 
ERA
 
Sot pasdite (e martë, dt.11) dhe nesër (e mërkurë, dt.12) era do të vazhdojë të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa në bregdet deri e fortë në orët e mesditës.
 
ZJARRET NË PYJE
 
Sot pasdite (e martë, dt.11) dhe nesër (e mërkurë, dt.12) pritet nivel “I MODERUAR” rreziku në të gjitha qarqet e vendit (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). 
 
Ndërmjet qarqeve me nivel “I MODERUAR” veçojmë qarqet Shkodër, Lezhë dhe Fier, ku rreziku pritet të jetë më i lartë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/04/2019 - 09:52

Një shpërthim i fuqishëm tritoli është dëgjuar në orët e para të mëngjesit të sotëm në fshatin Kamberas në Fushë Krujë.

Postuar: 19/04/2019 - 09:06

Admir Murataj dyshohet se ka bashkëpunuar më ish-komando të ushtrisë për të realizuar grabitjen e

Postuar: 19/04/2019 - 09:04

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Melgushë, në aksin Shkodër-Bushat.

Postuar: 19/04/2019 - 08:56

Analisti Lorenc Vangjeli pas deklaratës së Shemsi Prençit në “Opinion” se deputetë të

Postuar: 19/04/2019 - 08:37

Prej të paktën 12 orësh dy turistë belg rezultojnë të humbur në vendin tonë.

Postuar: 19/04/2019 - 08:14

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të prishë sot me shpërthim të kontrolluar një

Postuar: 19/04/2019 - 07:29

Policia e Vlorës ka shkatërruar një grup grabitësish banesës duke vënë në pranga dy persona dhe s