BREAKING NEWS

Ja kush është deputeti që nxori zbuluar planin e Berishës për të penguar Lulzim Bashën që të marrë drejtimin e selisë blu, zbardhen prapaskenat nga mbledhja e Kryesisë së PD

Ja kush është deputeti që nxori zbuluar planin e Berishës
x
BREAKING NEWS

Nuk ka ndodhur kurrë më parë, euro dhe paundi thyejnë rekord historik, sot kapin fundin

Nuk ka ndodhur kurrë më parë, euro dhe paundi thyejnë rekord
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, ja çfarë ndodhi sot me gjyqin ndaj Arbër Paplekajt

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, ja çfarë ndodhi sot me gjyqin ndaj
x
BREAKING NEWS

“I mori për Visin”, zbardhen detaje të reja nga vjedhja e targave që fundosën ushtarin e Martinaj

“I mori për Visin”, zbardhen detaje të reja nga vjedhja e
x
BREAKING NEWS

Draft-propozimi i Shqipërisë për Asociacion, vjen reagimi i menjëhershëm nga BE

Draft-propozimi i Shqipërisë për Asociacion, vjen reagimi i
x
BREAKING NEWS

“Diplomacia është kthyer në vend qokash”/ Deputeti i PD-së ja ‘plas’ në sy kandidates për ambasadore në Izrael: Nuk ju shoh për këtë post, Cv-ja juaj...

“Diplomacia është kthyer në vend qokash”/ Deputeti i
x
BREAKING NEWS

Ndihmoi në atentatin në lokalin e Fatjon Muratit, Gjykata jep vendimin për ushtarin e Vis Martinajt

Ndihmoi në atentatin në lokalin e Fatjon Muratit, Gjykata jep vendimin
x
BREAKING NEWS

Dalin në dritë detaje të reja nga grabitja e banesës së gjyqtares, zbardhet denoncimi i bashkëshortit të saj: Ishim në punë kur...

Dalin në dritë detaje të reja nga grabitja e banesës së
x

Aktualitet

Moti merr kthesën e madhe/ Ja dita kur rikthen reshjet dhe temperaturat e ftohta, meteorologia tregon çfarë na pret gjysmën e parë të Dhjetorit

Moti merr kthesën e madhe/ Ja dita kur rikthen reshjet dhe temperaturat e

Java ka nisur me kthjellime dhe rreze dielli të pranishme. Por jo vetëm kushtet atmosferike, por edhe temperaturat janë mjaft të larta. Minimumi 3 gradë shënon sot mëngjesi në zonat e thella malore dhe në zonat qëndrore minimumi arrin në 12 gradë celcius.

Edhe në mesditë do të kemi nga 12-18 gradë celcius në rang territori.Vonë në mbremje presim një sitem vranësirash krejt të dobët. Ky sistem do të sjell reshje ditën e martë kryesisht në veri dhe në zonat qendrore.

15 ditëshi i parë i dhjetorit, do të ketë reshje të bollshme. Por deri në datën 16 dhjetor temperaturat do të jenë të ngrohta. Ndërkohë, për ditën e nesërme kur do të mbahet samiti i BE me vendet e rajonit, kryeqyteti jonë i pret me reshje shiu më shumë në pjesën e dytë të ditës, por edhe kthjellime herë pas here.

Dita e mërkurë dhe e enjte do të jenë kryesisht në dominimin e kthellimeve dhe kalime të pakta të vranësirave. Ndërsa duke filluar nga dita e premte dhe fundjava pritet të shtohen vranësirat në territorin shqiptar. Kjo do bëjë që të kemi reshje shiu më të dukshme gjatë ditës së shtunë dhe të diel që do të jenë më të fokusuara në zonat veriore.