BREAKING NEWS

20 mijë shqiptarë vdiqën nga Covid-19 dhe mijëra të tjerë shpenzuan 200 milionë euro për t’u kuruar, mjeku Erion Dasho zbardh prapaskenat e forta nga pandemia dhe ngre alarmin për korrupsionin që ka mbërthyer sistemin shëndetësor në vend

20 mijë shqiptarë vdiqën nga Covid-19 dhe mijëra të
x
BREAKING NEWS

Edi Rama vizitë në Kroaci për t’i bërë qokën strehuesit të Sali Berishës, kryeministri konfirmon lidhjet me “non gratën” nëpërmjet Bashkim Ulajt dhe pranon konfliktin e interesit që i ka dhënë koncesione

Edi Rama vizitë në Kroaci për t’i bërë qokën
x
BREAKING NEWS

Ish-ministrja Frida Krifca dhe zinxhiri drejtues i AZHBR drejt arrestimit sipas modelit kroat, ja si OLAF shkaktoi “tërmet” në Zagreb dhe si përfunduan në pranga zyrtarët që abuzuan me fondet e BE

Ish-ministrja Frida Krifca dhe zinxhiri drejtues i AZHBR drejt arrestimit sipas
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë zbuloi kreu i SPAK Altin Dumani në vitin 2010 për aferën e “Gërdecit”, si e raportoi Ambasada e SHBA tragjedinë, zbardhet kabllogrami amerikan që fundos Shkëlzen Berishën

Ja çfarë zbuloi kreu i SPAK Altin Dumani në vitin 2010 për
x
BREAKING NEWS

Në SPAK ka plasur sherri për datën e arrestimit të Ilir Beqjas

Në SPAK ka plasur sherri për datën e arrestimit të Ilir
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela flet për dosjet në SPAK të dhëndrit të Berishës, Shkëlzenit, Ilir Beqajt, Frida Krifcës, Belinda Ballukut e Mirela Kumbaros dhe nxjerr zbuluar skandalin e Ramës me deklaratën që KFOR të marrë nën patronazh veriun e Kosovës

Spartak Ngjela flet për dosjet në SPAK të dhëndrit të
x
BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x

Aktualitet

Moti merr kthesën/ Keni bërë plane për fundjavën? Meteorologia Lajda Porja tregon surprizat që do iu sjell fundjava

Moti merr kthesën/ Keni bërë plane për fundjavën?

Kjo fundjavë do të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme me kthjellime dhe vranësira të pakta. Meteorologia Lajda Porja thekson se vranësirat do të jenë më të shpeshta ditën e dielë, kryesisht në zonat malore. Megjithatë, ajo shtoi se nuk pritet që të ketë reshje shiu.

“Edhe kjo fundjavë do të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme kjo për shkak të aktivizimit të ciklonit të azoreve, i cili ka sjellë mot të qëndrueshëm në një pjesë të mirë të Ballkanit. Kjo do të bëjë që kthjellimet do të jenë prezente pothuajse në të gjithë territorin.

Vranësirat do të jenë disi më të pranishme në ditën e diel, kryesisht në zonat malore. Megjithatë, edhe në zonat malore, edhe pse do të ketë vranësira të shpeshta nuk pritet që të ketë reshje. Për situatën termike, temperaturat e ajrit kanë pësuar rënie në mëngjes.

Mëngjesi i të shtunës dhe të dielës do të ndihet pak i freskët dhe në zonat malore ka vlera negative. Sot maksimalja do të ngjitet në 18 gradë ndërsa e shtuna dhe e diela do të sjellë edhe vlera në 20 apo 21 gradë celcius.”, është shprehur metereologia.