BREAKING NEWS

E trishtë/ Ndahet nga jeta kryetari i ish-të përndjekurve politikë, i biri jep lajmin e hidhur: Një muaj pasi kaloi Covid-19, pësoi komplikacion të rëndë në ...

E trishtë/ Ndahet nga jeta kryetari i ish-të përndjekurve
x
BREAKING NEWS

Italianët marrin përsipër ekspertizën për “21 Janarin”, prova e dëshmi të reja për 4 vrasjet, Berisha pritet të merret në pyetje nga prokurorët e SPAK

Italianët marrin përsipër ekspertizën për “21
x
BREAKING NEWS

Fati i Berishës në duart e Ndokës për zgjedhjet e 6 marsit, aleatët i kthejnë kurrizin, foltorja kundër bashkimit me LSI për mesazhin e keq të bllokut 700 mijë euro

Fati i Berishës në duart e Ndokës për zgjedhjet e 6 marsit,
x
BREAKING NEWS

SHBA prish planet e presidentit për të zaptuar Kushtetuesen, Yuri Kim vizitë blic në Gjykatën e Lartë para zgjedhjes së emrave të rinj

SHBA prish planet e presidentit për të zaptuar Kushtetuesen, Yuri Kim
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim mesazh të koduar Edi Ramës pas takimit me Lulzim Bashën: Zgjidh o Berishën o SHBA

Ambasadorja Kim mesazh të koduar Edi Ramës pas takimit me Lulzim
x
BREAKING NEWS

U propozua për 6 marsin / Sali Berishës i tërhiqet papritur nga gara kandidati i njohur, ja çfarë ka ndodhur

U propozua për 6 marsin / Sali Berishës i tërhiqet papritur nga
x
BREAKING NEWS

“Bombë” infektimesh nga Omicron në këtë qytet në Shqipëri, mjekja jep alarmin: Përveç variantit të ri, po qarkullon edhe...

“Bombë” infektimesh nga Omicron në këtë qytet
x
BREAKING NEWS

KLSH kallëzon në SPAK 8 punonjës të ‘Shëndetësisë’

KLSH kallëzon në SPAK 8 punonjës të
x

Aktualitet

Moti plot surpriza, meteorologia Lajda Porja parashikon si do të jetë koha gjatë gjithë kësaj jave: Në këto zona do ketë shi dhe erë!

Moti plot surpriza, meteorologia Lajda Porja parashikon si do të jetë

Meteorologia Lajda Porja parashikon se vendi ynë gjatë kësaj jave do të karakterizohet me mot të kthjellët dhe me vranësira në Jug dhe Juglindje të vendit.

Porja u shpreh se mëngjeset do të jenë të ftohta, por mesdita do të sjellë temperatura të larta deri në 21 gradë. Problem do të jetë era.

“Vendi jonë do të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme. Moti i kthjellët do të jetë dominant në bregdet dhe zonat e ulëta, vranësira të shpeshta do të kenë zonat malore, përjashtuar ditën e sotme që do të ketë shira të pakët në Jug dhe Juglindje. Pritet që deri të premten moti të jetë i kthjellët.

Përsa i përket vlerave termike, ka pasur rënie në orët e para të mëngjesit, në zonat e ulëta dhe bregdetare do të jenë të freskëta nga 9-14 gradë, ftohtë në zonat malore, 2 gradë në zonat e banuara, në fshatra të thella edhe në vlera negative. Mëngjeset do të jenë të ftohta gjatë kësaj jave, por në mesditë do të jetë ngrohtë duke qenë se do të ketë rritje të temperaturave.

Sot maksimalja parashikohet të shkojë 21 gradë, gjatë javës do të shkojmë 22 dhe 23 gradë në shtrirjen perëndimore. Era do të jetë problematike sidomos në mbrëmje dhe gjatë natës duke bërë që i ftohti të ndihet më shumë duke qenë se era do të jetë veriore dhe verilindore”, tha Porja.

Në të njëjtat kushte atmosferike do të jenë edhe vendet e rajonit. “Edhe vendet e rajonit ndikohen nga masa të qëndrueshme. Në Kosovë do të jetë një mot shumë i ftohtë, në vlera -1 gradë. Mëngjeset do të jenë të ftohta. Në Maqedoni dita ka nisur me shira. Nga e marta do të kemi rritje të lehtë. Era do të jetë problematike si për Kosovën dhe Maqedoninë duke bërë të ndihen si ditë dimri” tha Lajda Porja.