Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Moti/ Sot parashikohet reshje shiu dhe dëbore në këto zona

Postuar: 18/01/2019 - 07:39

 Masat ajrore të paqendrueshme do të ndikojnë në vendin tonë me kthjellime dhe vranësira duke gjeneruar reshje dëbore dhe shiu kryeshisht në Jug dhe Juglindje.

 

Pasditja dhe mbrëmja sjellim shtim të vranësirave edhe në zonat Qendrore Veriore duke rrezikuar reshje të pakta shiu dhe bore.

Sipas Mteetoalb era do të fryjë mesatare me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Jugor duke gjeneruar në det dallgëzim deri 3 ballë.

Temepratura e ajrit do të rriten sërisht në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -4 gradë deri në 13 gradë.  

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/04/2019 - 09:33

Anija “Mati” e Forcës Detare shqiptare shpëtoi 2 peshkatarë në det të hapur, në perëndim të gadishullit të Karaburunit, të cilët kishin dhënë alarmin për ndihmë.

Postuar: 21/04/2019 - 09:13

Kryeministri Edi Rama u uruar sot të gjithë besimtarëve katolikë Pashkët.Me anë të një postimi në

Postuar: 21/04/2019 - 09:07

Sipas MeteoAlb: Kushtet atmosferike të qëndrueshme do të diktojnë mot të kthjellët në të gjithë v

Postuar: 21/04/2019 - 08:14

 Kur kanë kaluar 12 ditë nga supergrabitja e 6.5 milionë euro në Rinas, Policia e Shtetit ka

Postuar: 21/04/2019 - 08:11

Kur kanë kaluar tre ditë nga arrestimi i 36-vjeçarit Bledar Pupa dhe 31-vjeçarit Orges Stefanidhi

Postuar: 20/04/2019 - 23:15

Kryetari i partisë ‘Zgjidhja’, Koço Kokëdhima do të kandidojë për kryetar të Bashkisë

Postuar: 20/04/2019 - 23:06

Profesor Artan Fuga në një postim ironizues në faqen e tij në Facebook ka analizuar situatën në t