Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Mua më dridhen duart”, ish Komisari reagon ashpër ndaj ngjarjeve të sotme në Bularat

Postuar: 08/11/2018 - 21:21

 Edmon Koseni, ish-Komisari i Policisë, gjatë emisionit "360gradë"  shpreh se RENEA duhet të kishte vepruar më me vendosshmëri ndaj ekstrimistëve që kanë ardhur këto ditë në Shqipëri.

“Ajo që ndodhi në Bularat, ajo që ndodhi me Kostandinin është diçka e papranueshme. Ai qëlloi me armë duke cënuar sigurinë e vendit, qëlloi në drejtim të forcave RENEA, noramlisht që reagimi do ishte agresivë.  Mua më dridhen duart kur mendojë që këto grekë erdhën sot dhe kërcënonin. Këto element sot duhenin mbajtur nën kontroll dhe nuk duhej lejuar. Mua më dridhen duart nga që jam i prekur nga kjo ngjarje”, tha Koseni.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/03/2019 - 20:18

Banorët e Astirit janë thirrur ditën e sotme në komisariatin nr.6 për të dhënë sqarime mbi pjesëmarrjen në protestat e Unazës së Re dhe asaj të opozitës që u mbajt në 16 mars.

Postuar: 18/03/2019 - 20:14

Një shqiptar në Itali ka rënë dy herë në pranga brenda një harku kohor prej një muaji, dhe në të

Postuar: 18/03/2019 - 17:58

Ministria e Brendshme ka reaguar në lidhje me shpërthimin me tritol të shtyllës së tensionit të l

Postuar: 18/03/2019 - 17:22

 Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm sot në “Agropika “ në Tiranë  ku k

Postuar: 18/03/2019 - 17:15

Një aksident në të cilin janë përfshirë një kamionçinë edhe disa automjete ka ndodhur sot në aksi

Postuar: 18/03/2019 - 17:12

Forcat e policisë në kryeqytet kanë shoqëruar disa banorë të “Unazës se Madhe”, pas b

Postuar: 18/03/2019 - 17:03

Megjithëse pranvera ka ardhur zyrtarisht, marsi ka qenë disi i paqendrueshëm me motin.