BREAKING NEWS

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste ka pasur në 24 orët e fundit

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj për Bashkinë e Tiranës, ma ka kërkuar baza

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj
x
BREAKING NEWS

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e naftës dhe benzinës

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek Avdylajt?”/ Zhdukja e Ervis Martinajt, RENEA zbarkon në këtë qytet

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek
x
BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x

Aktualitet

Muaji korrik nis me temperatura përvëluese, meteorologia jep lajmin e mirë: Në cilën datë freskohet moti. Ja qytetet që do arrijnë vlera ekstreme

Muaji korrik nis me temperatura përvëluese, meteorologia jep lajmin e

Kjo javë që sapo hyri do të jetë akoma më e nxehtë. Jo vetëm 3 ditët e para, por edhe gjysmën tjetër, që përkon me fillimin e korrikut.

Presim rreth 37-38 °C sot. Çdo ditë bëhet më e nxehtë se tjetra. Ka një shkëputje ditën e fundit të muajit. Pikërisht në ditën që ndërrohen muajt ka një freskim të lehtë, për të pritur ditët e pata të korrikut mjaft të nxehta.

Meteorologia Tanja Porja bën me dije se pas datës 5 korrik kemi një freskim gradual të motit dhe kemi disa ditë më normale me temperatura, ndryshe nga çdo përjetojmë gjatë kësaj jave.

Përsa i përket ditës e sotme, do të jetë e kthjellët dhe mjaft e nxehtë. Në zonat malore termometri luahtet nga 13-34 gradë celcius. Në zonat e ulëta dhe bregdet 17-38 °C.

Për tre ditët ne vijim mbetemi në kushtet e motit të qëndrueshëm, vetëm të enjte shfaqen reshje të pakta dhe të papërfillshme.

Që mëngjesin e nesërm kemi 2 °C rritje të vlerave termike në territor. Një luhatje më të lehtë gjatë të mërkurës dhe të enjtës, ndërsa në orët e mesditës një rritje me 1-2 gradë. E mërkura dhe e enjtja janë shumë pranë 39 gradëve, që do të jetë edhe temperatura makimale në rang territori.

Kryesisht, Shkodra, Elbasani, Berati dhe Gjirokasta pritet që ti afrohen 39 gradëve brenda muajit qershor.