Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Në pranga bie edhe kushëriri i Emiljano Shullazit, pse u arrestua?

Në pranga bie edhe kushëriri i Emiljano Shullazit, ja pse u arrestua  Pas Emiljano Shullazit, është arrestuar edhe kushëriri i tij, Blerim Shullazi. Edhe për të rëndon akuza e pjesëmarrjes në grupe kriminale, si dhe dyshohet për gjobëvënie në dy raste.  Një ditë më parë, Prokuroria e Krimeve të Rënda urdhëroi arrestimin e Emiljano Shullazit si i dyshuar për “pjesëmarrje në grupe të strukturuara kriminale”.  Burime nga organi i akuzës konfirmuan pas mesnate për Top Channel se arrestimi i Shullazit ka ardhur

Postuar: 17/04/2016 - 11:23

Pas Emiljano Shullazit, është arrestuar edhe kushëriri i tij, Blerim Shullazi. Edhe për të rëndon akuza e pjesëmarrjes në grupe kriminale, si dhe dyshohet për gjobëvënie në dy raste.
 
Një ditë më parë, Prokuroria e Krimeve të Rënda urdhëroi arrestimin e Emiljano Shullazit si i dyshuar për “pjesëmarrje në grupe të strukturuara kriminale”.
 
Burime nga organi i akuzës konfirmuan pas mesnate për Top Channel se arrestimi i Shullazit ka ardhur pas muajve të tërë survejimi nga ana e policisë, të cilat janë finalizuar mbrëmjen e së shtunës. 
 
Tashmë, pas komunikimit të arrestit ndaj Shullazit, dosja hetimore është marrë në administrim nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, e cila në fashikujt e saj ka të dokumentuara një sërë përgjimesh të Emiljano Shullazit, por pa dhënë detaje lidhur me përmbajtjen e tyre apo me akuzat konkrete që pritet të ngrihen ndaj tij.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2019 - 13:45

Një 46-vjeçare nga fshati Arrës në Urë-Vajgurore, ka tentuar ti japë fund jetës, duke pirë helm.

Postuar: 24/06/2019 - 13:28

Një 22-vjeçar shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në Greqi.

Postuar: 24/06/2019 - 13:21

 Gjykata e Kukësit pranoi kërkesën e prokurorisë duke ndryshuar masën e sigurisë për katër t

Postuar: 24/06/2019 - 12:14

Pas një orë diskutimi Kolegji Zgjedhor është tërhequr për të marrë vendimin për zgjedhjet e 30 qe

Postuar: 24/06/2019 - 11:36

Dështon nisja e procesit gjyqësor për Emiljano Shullazin dhe 4 të pandehurit e tjerë.

Postuar: 24/06/2019 - 11:00

Polumbarët e Forcave Speciale dhe Policia Kufitare vijojnë prej ditës së djeshme kërkimet për gje