Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nënë Tereza “gruaja e të mërkurës” në BBC, çfarë u tha?

Postuar: 07/09/2016 - 12:51

Nënë Tereza shqiptarja katolike, e cila ndihmoi njerëzit e varfër të Kalkutës në Indi, është shenjtëruar në 4 shtator nga Papa Françesku në Vatikan”, kështu e nis artikulli i ri i BBC për Nënë Terezën.

Dhjetëra mijëra pelegrinë ishin në Sheshin e Shën Pjetrit për meshën duke nderuar figurën e saj. Murgesha e cila ka marrë titullin “Nobel”,  ndërroi jetë në vitin 1997 në moshën 87 vjeçare,themeloi ‘Misionarët e Bamirësisë”, ku bëjnë pjesë 3000 mijë murgesha në mbarë botën.

Ajo ka ngritur, shkolla, shtëpi, etj për fëmijët e braktisur dhe prandaj për punën e saj në lagjet e varfëra ndaj dhe u quajt shenjtorja e të varfërve.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 22:33

Të shtunën zëdhënësi i Presidentit njoftoi se do të publikohej dhe një video, me fakte të pakundërshtueshme për opinionin vendas dhe botëror, që sipas tij është një bandë që ka tentuar t’i bëjë Kushtetutës dhe G

Postuar: 18/11/2019 - 20:59

Imami Ahmet Kalaja i “Rrugës së Kavajës” në Tiranë, ka denoncuar një qytetare pasi aj

Postuar: 18/11/2019 - 20:45

Komisioni i Pavarur ka vendosur të konfirmojë në detyrë kryetarin e Gjykatës Administrative të K

Postuar: 18/11/2019 - 20:32

Tre nga anëtarët e AMA-së, Sami Nezaj, Suela Musta dhe Agron Gjekmarkaj, ditën e sotme u shprehën

Postuar: 18/11/2019 - 19:52

Mbrëmjen e sotme në Shkodër është plagosur një person pas një sherri mes të rinjve.

Postuar: 18/11/2019 - 19:14

Sportisti Irfan Domnori nga Shqipëria u gjobit me 300 euro nga autoritetet në Tivar të Malit të Z

Postuar: 18/11/2019 - 18:50

Landi Muharremi i njohur ndryshe si 'i forti' i Sukthit, i cili mbeti i plagosur në atent