BREAKING NEWS

“Do të nisë së shpejti”, Spartak Ngjela paralajmëron lëvizjen që do të luftojë korrupsionin politik në nivele të larta: Do jetë fundi i...

“Do të nisë së shpejti”, Spartak Ngjela
x

Aktualitet

Na bëri të gjithëve krenarë dhe është vlerësuar si një rast suksesi! Kush është studentja shqiptare që shpallet fituese e “Çmimit Kombëtar të Ekselencës” në Kanada

Na bëri të gjithëve krenarë dhe është

Përmes një postimi në rrjetet sociale bëhet e ditur se ajo sapo është diplomuar me titull nderi nga dega e shkencave neurologjike, nga Dalhousie University, Kanada.

Studentja shqiptare, Qendresa Sahiti, ndër 10 fituesit e Çmimit Kombëtar të Ekselencës për të diplomuarit e vitit 2020 në Kanada.

Duhet theksuar se ajo është e sapo diplomuar me titull nderi nga dega e shkencave neurologjike, nga Dalhousie University, Kanada.

Qendresa sapo është çertifikuar dhe në “Udhëheqje Shkencore dhe Komunikim”. Ajo është vlerësuar si një rast suksesi nga Shoqata për Arsimin e Lartë, si brezi i parë në Kanada e ardhur me familjen e saj si refugjatë.

Qendresa u rrit me vlerat e rëndësisë së komunitetit. Ajo kontribuon në forcimin e lidhjeve në komunitetin e saj duke shërbyer si mentore dhe vullnetare në organizatat e shëndetësisë dhe avokatisë. 

Na bëri të gjithëve krenarë dhe është