Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Na kanë rrethuar ngado ato me kollare”/ Gazetari shqiptar: Ku ndryshon një hajdut ordiner nga një hajdut patriot?

Postuar: 12/01/2019 - 15:37

Gjatë protestave të studentëve kemi dëgjuar thirrjen “Ju zyrtarët me kollare, vratë arsimin veç për pare”, një thirrje e huazuar nga stadiumet shqiptare, ku në vend të fjalës “arsim” është “futboll”.

Lidhur me këtë temë, pra zyrtarët me kollare, ka shkruar në Facebook edhe gazetari Denis Dyrnjaja, i cili shkon edhe më tej teksa shprehet “hajdutët me kollare”.

Denis Dyrnjaja shkruan:

Ku ndryshon një hajdut ordiner nga një hajdut patriot?
Ku ndryshon një hajdut ordiner nga një hajdut demagog?
Të gjithë në thelb janë hajdutë, thjesht të dytët e mbulojnë hajdutërinë me sjellje dhe manipulim publik. Hajdutët me kollare na kanë rrethuar ngado dhe duan që t’i besojmë se ata nuk janë aty për të vjedhur dhe për të futur duart në xhepat tanë. Madje akuzojnë edhe njëri-tjetrin për hajdutët.
Dhe kur njëri provon për tjetrin se ka vjedhur kujton se vetë është në rregull. Çfarë megakomedie kush predikon ndershmërinë!!!!
Edhe komediani më i aftë në botë nuk do ta fantazonte këtë realitet.”

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 2

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/01/2019 - 18:48

Gazetari investigativ, Artan Hoxha u shpreh se familja Balili, edhe nëse disponon video të politikanëve në kompleksin e tyre turistik, nuk do t’i bënin ato publike.
 

Postuar: 16/01/2019 - 18:39

Një 26-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë së Vlorës pasi gjatë kontrollit të ushtruar në bane

Postuar: 16/01/2019 - 18:14

Është shpëtuar ditën e sotme një 68-vjeçar i sëmurë, i cili ishte i bllokuar nga bora.

Postuar: 16/01/2019 - 18:12

Klemed Balili përfundoi pas hekurave një ditë më parë, duke rrëmbyer të gjithë vëmendjen e opin

Postuar: 16/01/2019 - 17:21

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme plenare për votimin e dekreteve të Presidentit Ilir Meta për sh

Postuar: 16/01/2019 - 17:17

Gazetari Artan Hoxha, ka treguar detaje sa i takon intervistës së realizuar me Klement Balilin.

Postuar: 16/01/2019 - 16:46

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca ka zhvilluar një takim ditën e sotme