BREAKING NEWS

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me Amerikën, ishte aq mendjelehtë. Shpëton vetëm nëse ikën në...

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia bën lëvizjen e menjëhershme

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia
x
BREAKING NEWS

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë ambasadorja Yuri Kim, paralajmëron aksion kundër zyrtarëve të korruptuar: Askush nuk është mbi ligjin!

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë
x
BREAKING NEWS

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillime: Drejtësia e re po vepron! E gjithë armata e punonjësve të drejtësisë ishte e lidhur me...

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën
x
BREAKING NEWS

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon kush e ka radhën pas Sali Berishës dhe paralajmëron ‘TËRMET’ në skenën politike shqiptare: Ky politikan është një model skizofrenik. Rama mund të detyrohet të...

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon
x
BREAKING NEWS

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon vendimet marra

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon
x
BREAKING NEWS

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në drejtësi”, Klodiana Lala zbulon informacione për vendndodhjen e ish-kryeprokurorit: Më kanë ardhur foto! Avokati paraqiti akt ekspertimin, vuan nga një sëmundje e…

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në
x
BREAKING NEWS

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën, ja çfarë ndodh nëse nuk paraqitet ish kryeprokurori pasi ka një javë që është larguar jashtë vendit

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën,
x

Aktualitet

“Na kishte bindur në kohë që nuk do të largohej asnjëherë”, Linda Rama rrëfen e përlotur humbjen e Anetës

“Na kishte bindur në kohë që nuk do të largohej

Linda Rama është përlotur kur ka folur për vjehrrën e saj të ndjerë, Anetën, nënën e kryeministrit Edi Rama.

Ajo u shpreh se familja Rama e ka ende të hapur plagën për humbjen e Anetës, duke shtuar se fushata elektorale e bëri edhe më evidente mungesën e saj. Bashkëshortja e kryeministrit tha se nëna e Ramës u kishte mbushur mendjen në kohë që nuk do të largohej asnjëherë.

Sipas saj, nëna e kryeministrit ishte madhështore në mënyrën se si e përballoi të papërballueshmen për aq shumë gjatë për shkak të gjuhës së egër politike, duke mbetur mbështetësja më e madhe e Edit.

“Ne jemi akoma me plagë të hapur me humbjen e mamasë së Edit. Fushata ishte shumë afër dhe na e bëri më evidente mungesën e saj, veçanërisht mua që bisedat me të i kisha të përditshme dhe shumë të gjata. Mendoj që kishte një problem. Mamaja e Edit na kishte bindur në kohë që nuk do ikte asjëherë. Ajo ishte shumë përçmuese ndaj dhimbjes, ishte shumë kurajoze në të gjithë sfidat që e vinte shëndeti i saj i brishtë. Ajo ishte madhështore në mënyrën se si e përballoi të papërballueshmen për aq shumë gjatë për shkak të gjuhës së egër politike, duke mbetur mbështetësja më e madhe e Edit”, tha Linda Rama.