BREAKING NEWS

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ ‘Venecia’ publikon opinionin paraprak, mesazh të fortë palëve politike: Ishin jashtëzakonisht të nxituara, duhet të...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ ‘Venecia’ publikon opinionin
x

Aktualitet

“Na presin 4 muaj ferri”, Artan Hoxha i revoltuar publikon fotot se çfarë po ndodh sot në Tiranë dhe ka një paralajmërim: Sakën se sëmureni dhe duhet të shkoni në spital!

“Na presin 4 muaj ferri”, Artan Hoxha i revoltuar publikon fotot se

Gazetari Artan Hoxha i është bashkuar sot shqetësimit të qytetarëve për trafikun e madh që është krijuar pas bllokimit të sheshit ‘Shqiponja’ në Tiranë.

Hoxha teksa shprehet me tone të revoltuara paralajmëron se na presin 4 muaj ferri.

Postimi i plotë:

Na presin 4 muaj ferri, ne trafikun e çmendur te Tiranes...

Nga sot 26 tetor 2020, deri me 26 shkurt 2021, kryeqyteti i Shqiperise eshte i detyruar ti nenshtohet nje rregjimi ferri per qarkullimin rrugor.

Per 4 muajt ne vijim, çdo perdorues mjeti, te cilin e detyron puna apo hallet, te levize ne rruget e kryeqytetit, do te jene vertete nje sakrifice durimi dhe tendosje maksimale nervash.

Nuk te ben derman, as çfare mjeti perdor, as çfare orari zgjedh per te qarkulluar, as semaforet qe me teper ngaterrojne se rregullojne pune, madje as policet e qarkullimit.

Keta te fundit, ne te vertete me te pafajshmit ne kete histori, do te hane te shara nga mengjesi deri ne mesnate per bllokimin e trafikut.

Nuk e di kush ka qene ajo mendje “gjeniale”, qe pikerisht ne 4 muajt me te ngarkuar me trafik te kryeqytetit, ka gjetur kete “zgjidhje”.

Jane 4 muajt e fundit te vjeshtes dhe palces se dimrit, ku kushtet atmosferike jane me problematike se kurre, me reshje te dendura. Jane 4 muaj kur nis procesi mesimor ne universitete, gje e cila rrit ndjeshem trafikun ne kryeqytet.

Jane muaj kur te gjithe kthehen nga pushimet, sado te zgjatura.

Kur ata qe merren me pune stinore pranvere-vere ne fshatra apo provinca, kthehen ne banesat e tyre per te kaluar stinen e veshtire te dimrit.

Jane muajt e festave te medha, festat e nentorit, festat e fundvitit, festat e shkurtit.

Eshte koha kur emigrantet kthehen nga jashte, per te kaluar me familjet e tyre festat e fundvitit...

Nuk po merrem me rruget e ngushtuara ne menyre kriminale.

Nuk po merrem me korsite e biçikletave, qe jane zgjeruar aq shume, por ku levizin aq pak perdorues.

Nese hapesira qe u eshte lene biçikletave, do tu ishte kushtuar, ambulancave, taksive apo autobuzave urbane, do te ishte gjysma e se keqes.

Trafiku do te ishte zbutur sado pak edhe nese korsite e biçikletave, do t’u ishin dedikuar, betoniereve, kamioneve te tonazhit te rende apo trajlerave qe qarkullojne me çfaredo lloj ngarkese, kur u do kokrra e qejfit.

Por saken se semuresh dhe duhet te shkosh ne spital. Lutju zotit te te mbaje me fryme, qe kur te mberrish te dera urgjences, sepaku te kesh mundesi ti lesh amanetet mjekut.

Nga sot per 4 muaj dimri, qytetare te kryeqytetit dhe çdo perdorues i rrugeve te Tiranes, do mallkoni veten nga mengjesi ne darke, kur do t’u duhet qe ne mengjes te çoni femijet ne kopesh apo shkolle, te shkoni ne pune.

Pastaj ne mesdite, kur do te merrni femijet nga shkolla, te ktheheni nga puna ne banese.

Do mallkoni veten, kur do t’u duhet nga Kombinati te shkoni ne Kinostudio, ne Ali Dem, lere pastaj nga Kamza ne Tiranen e Re.

Nje pyetje e thjeshte, pse nuk u be ky bllokim gjate muajeve te nxehte te veres, kur Tirana boshatiset, kur kushtet atmosferike te lejojne te punosh ne objekt 24 ore, kur qytetaret shkojne me pushime, shkollat dhe universitetet mbyllen????!!!!

“Na presin 4 muaj ferri”, Artan Hoxha i revoltuar publikon fotot se

“Na presin 4 muaj ferri”, Artan Hoxha i revoltuar publikon fotot se

“Na presin 4 muaj ferri”, Artan Hoxha i revoltuar publikon fotot se

“Na presin 4 muaj ferri”, Artan Hoxha i revoltuar publikon fotot se

Më të lexuarat