BREAKING NEWS

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn
x
BREAKING NEWS

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr menjëherë vendimin e fortë për Gaz Bardhin

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr
x
BREAKING NEWS

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i kësaj bashkie në vend. Ja akuza e ngritur ndaj tij

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i
x
BREAKING NEWS

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE
x
BREAKING NEWS

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla bën veprimin që nuk pritej

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla
x
BREAKING NEWS

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit, ja temperaturat ekstreme që nuk janë parë në vendin tonë

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në
x
BREAKING NEWS

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit, Garda merr vendimin urgjent

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit,
x
BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x

Aktualitet

“Nami” në mediat britanike/ Si u përfshi emri i Rita Orës në dosjet e policisë për vrasjen e një të riu në Londër?

“Nami” në mediat britanike/ Si u përfshi emri i Rita

Një nënë u shpërtheu në lot teksa kërkonte informacione për vrasjen e djalit të saj, teksa Policia kërkon një makinë me targa të personalizuara 'Rita Ora'.

Babai i dy fëmijëve Liam Smith u gjet i vdekur në fund të rrugës së tij në Shevington, Wigan, më 24 nëntor, pasi u qëllua për vdekje dhe më pas u dogj me acid. Policia e Mançesterit po vazhdon të apelojë për informacion mbi incidentin dhe publikoi imazhe të një makine Mitsubishi Shogun Elegance, e cila ishte parë pranë shtëpisë së Smith para vdekjes së tij.

Kryeinspektorja e detektivit Gina Brennand tha se makina Mitsubishi, u pa pranë shtëpisë së zotit Smith më 2 nëntor dhe më 24 nëntor për 10 orë. Ajo tha se makina, e cila përdorte numra të rremë të targash, si psh; EJ57UPE dhe R22 ORA.

Sigurisht që këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora nuk ka të bëjë me ngjarjen dhe nuk dihet nëse targat janë inspiruar nga ajo, por kjo ka mjaftuar për tu bërë kryefjalë e mediave të huaja.