Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nami në Vlorë me grabitjet seriale të banesave, zbardhen 12 rastet dhe identifikohen autorët

Postuar: 18/04/2019 - 15:35

Policia e Vlorës ka zbardhur 12 vjedhje të ndodhura në periudha të ndryshme në qytetin bregdetar.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Vlorë, në vijim të punës për parandalimin e vjedhjeve si dhe për zbardhjen e atyre të ndodhura më parë, bazuar gjithashtu edhe në informacione të siguruara në rrugë operative se një grup të rinjsh vidhnin banesa nëpër qytet, është organizuar dhe zhvilluar operacioni i koduar “Piratët”.

Si rezultat i operacionit u bë i mundur arrestimi në flagrancë i shtetasve M.H., 29 vjeç, E.K., 25 vjeç, me banim në Vlorë, si dhe shpallja në kërkim e A.M dhe L.H

Shtetasit M.H dhe E.K, janë kapur në flagrancë në lagjen “28 Nëntori” duke vjedhur në një banesë.

Ndërsa shtetasit A.M dhe L.H, pjesëtarë të grupit, në të njëjtën kohë kanë hyrë për të vjedhur në një supermarket, ku dhe kanë mundur të largohen duke marrë vetëm steka me cigare.

Në vijim të operacionit, nga veprimet hetimore intensive, janë zbardhur edhe 12 ngjarje të tjera (vjedhje) të ndodhura në kohë të ndryshme, që dyshohet se janë kryer nga këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin, të listuara si më poshtë:

Më datë 16.04.2019, është vjedhur banesa e shtetasit S.M, në lagjen “29 Nëntori”.
Më datë 07.04.2019, është vjedhur banesa e shtetasit I.M, në lagjen “Isa Boletini”.
Më datë 30.03.2019, është vjedhur banesa e shtetasit L.Sh, në lagjen “Lef Sallata”.
Më datë 15.03.2019, është vjedhur banesa e shtetasit A.H, në lagjen “Pavarësia”.
Më datë 11.03.2019, është vjedhur banesa e shtetasit G.K, në lagjen “Hajro Çakërri”.
Më datë 07.03.2019, është vjedhur banesa e shtetases L.Sh, në lagjen “24 Maji”.
Më datë 05.03.2019, është vjedhur banesa e shtetasit B.T, në lagjen “1 Maji”.
Më datë 25.02.2019, është vjedhur banesa e shtetasit M.K, në lagjen “Hajro Çakërri”.
Më datë 15.02.2019, është vjedhur banesa e shtetasit K.B, në lagjen “15 Tetori”.
Më datë 14.02.2019, është vjedhur banesa e shtetasit F.F, në lagjen “24 Maji”.
Më datë 14.02.2019, është vjedhur banesa e shtetasit M.P, në lagjen “28 Nëntori”.

 

Materialet iu referuan Prokurorisë në ngarkim të tyre për veprën penale.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/05/2019 - 10:08

OSHEE njofton se në disa zona të Tiranës do të ketë kufizim të energjisë elektrike për tri ditë me radhë.
 
Shkak, sipas OSHEE janë punimet për investimin në kabinat elektrike.

Postuar: 26/05/2019 - 09:55

Është vënë në pranga një person i shpallur në kërkim ndërkombëtar.
 

Postuar: 26/05/2019 - 09:34

Lëkundje të forta tërmeti me magnitudë 4.1 ballë janë regjistruar në jug të vendit.

Postuar: 26/05/2019 - 09:02

Analisti Ilir Demalia ka komentuar protestën e sotme të opozitës.

Postuar: 26/05/2019 - 08:37

Moti ditën e sotme pritet të jetë i ngrohtë, por nuk do të mungojnë as reshjet e shiut.

Postuar: 26/05/2019 - 07:56

Gjykata e Apelit për Krime të Rënda dënoi me burgim të përjetshëm David Qosen, e akuzuar për vras

Postuar: 26/05/2019 - 07:54

Policia e Shkodrës ka arrestuar mesditën e djeshmeish-kryetari i komunës Shalë, Dedë Tonaj.