Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Namin me vjedhje lokalesh, kapen 2 ‘skifterë’ në Durrës, zbulohet lista e gjatë e grabitjeve

Postuar: 16/11/2018 - 12:37

Shkatërrohet një grup hajdutësh lokalesh e dyqanesh në qytetin e Durrësit, ndërsa në pranga kanë dy persona si dhe janë shpallur në kërkim dy të tjerë. Burime zyrtare bënë me dije se në pranga ranë Geri Metaj 19 vjeç si dhe M.P. 15 vjeç, të dy banues në qytetin bregdetar.

Gjithashtu janë shpallur në kërkim dhe po punohet për kapjen e shtetasve me inicialet F.M., dhe F.Rr.
Shtetasit e mësipërm dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë vjedhur 14 lokale dhe dyqane, vjedhje këto të dokumentuara me prova shkencore:

Më datë 15.11.2018, në lagjen Nr. 1 Durrës dyshohet se kanë vjedhur dyqanin e shtetases Sh.Xh.
Më datë 15.11.2018 në lagjen Nr.1 Durrës dyshohet se kanë vjedhur kioskën e shtetases F.Z.
Më datë 15.11.2018 në lagjen Nr.1 Durrës dyshohet se kanë vjedhur biznesin (parukieri) në pronësi të shtetasit I.E.
Më datë 15.11.2018, në lagjen Nr. 4 Durrës dysohet se kane tentuar të vjedhin Fast -Food në pronësi të shtetases A.L.
Më datë 06.10.2018, në lagjen Nr.14, Shkozet, Durrës dyshohet se kanë vjedhur dyqanin në pronësi të shtetasit T. K.
Më datë 25.10.2018, në Xhafzotaj dyshohet se kanë vjedhur me thyerje dyqanin në pronësi të shtetasit A.J.

Më datë 28.10.2018, në lagjen Nr. 14 dyshohet se kanë vjedhur me thyerje dyqanin e shtetasit B.K.
Më datë 31.10.2018, në lagjen Nr. 13 Durrës dyshohet se kanë vjedhur me thyerje dyqanin e rrobave të shtetasit I.Gj.
Më datë 04.11.2018, në lagjen Nr. 4 Durrës dyshohet se kanë vjedhur me thyerje dyqanin ushqimor në pronësi të shtetasit S.Gj. ku kanë marrë sende të ndryshme.
Më datë 05.11.2018, në lagjen Nr. 11 Durrës dyshohet se kanë vjedhur me thyerje kioskën në pronësi të shtetasit H. M.
Më datë 13.11.2018, në lagjen Nr.1 Durrës dyshohet se kanë vjedhur me thyerje parukierinë në pronësi të shtetasit I.E.

Më datë 04.11.2018, në lagjen Nr. 13 Durrës dyshohet se kanë vjedhur me thyerje banesën e shtetasit A.E.
Më datë 08.11.2018, në lagjen Nr.13, Durrës dyshohet se kanë vjedhur me thyerje kioskën në pronësi të shtetasit K.P.
Më datë 07.11.2018, në lagjen Nr. 13, Durrës dyshohet se kanë vjedhur me thyerje dyqanin e rrobave në pronësi të shtetasit I. Gj.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës në ngarkim të shtetasve të mësipërm për veprime të mëtejshme për veprën penale “Vjedhja në bashkëpunim”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 4

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2018 - 13:56

Teksa Tirana është paralizuar sot nga protesta e studentëve, në Shkozë situata është krejt ndryshe.

Postuar: 11/12/2018 - 13:51

“Jam i gatshëm të takohem ku të doni. Madje edhe te Blendi Fevziu”.

Postuar: 11/12/2018 - 13:28

Policia e Divjakës ja arrestur një shtetas pasi ka ushtruar dhunë ndaj vajzës së tij.

Postuar: 11/12/2018 - 13:19

Përplasje virtuale mes Ilir Babaramos e Rudina Xhungës.
 

Postuar: 11/12/2018 - 13:19

Protestës së sotme të studentëve që po zhvillohet përpara ministrisë së Arsimit i janë bashkuar d

Postuar: 11/12/2018 - 13:14

Janë me mijëra studentë, gjimnazistë por dhe qytetarë që janë solidarizuar dhe vijojnë rezistencë

Postuar: 11/12/2018 - 13:08

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, ka komentuar sërish protestën masive të studentëve, duke parala