BREAKING NEWS

Dy anije gjigante 250 metra të flotës ruse do kalojnë pranë Shqipërisë, anija cisternë dhe shoqëruesi i saj misterioz po i drejtohen...

Dy anije gjigante 250 metra të flotës ruse do kalojnë pranë
x
BREAKING NEWS

Aksidenti i frikshëm te “Kodra e Diellit” ku 29-vjeçarja mori përpara tre kalimtarët, vdes në spital njëri prej tyre (EMRI)

Aksidenti i frikshëm te “Kodra e Diellit” ku 29-vjeçarja
x
BREAKING NEWS

Apeli i GJKKO merr vendimin për gjyqtaren e njohur dhe avokatin. Zbardhet masa e dhënë

Apeli i GJKKO merr vendimin për gjyqtaren e njohur dhe avokatin. Zbardhet
x
BREAKING NEWS

“Një i afërmi jonë nga Puka që jeton jashtë, na tha se u zhduk”/ Zbulohet për herë të parë shteti ku ndodhet personi që lajmëroi xhaxhanë e Ervis Martinaj për zhdukjen e të shumëkërkuarit të drejtësisë

“Një i afërmi jonë nga Puka që jeton jashtë, na
x
BREAKING NEWS

E kanë eleminuar Ervis Martinajn? Prokuroria merr vendimin e menjëhershëm

E kanë eleminuar Ervis Martinajn? Prokuroria merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

Petro Koçi: Çifti Berisha-Metaj, një ‘tango’ e kërcyer në bodrumet e politikës shqiptare

Petro Koçi: Çifti Berisha-Metaj, një ‘tango’ e
x
BREAKING NEWS

Ja skema ligjore që do të përdoret për përzënien e Berishës nga politika, në shtator Kuvendi do shkaktojë “tërmet” për “non gratat” dhe spiunët

Ja skema ligjore që do të përdoret për përzënien e
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Është e garantuar që ka prova për Sali Berishën, nëse nuk do jetë më deputet ndaj tij do të filloj procesi penal, në shtator do kemi ngjarje të reja

Spartak Ngjela: Është e garantuar që ka prova për Sali
x

Aktualitet

Nano del me thirrjen e papritur për Sandër Frangajn dhe Vjollca Hoxhën: Stop me kasetat e gatshme, ju lutem, ju puth këmbë e duar!

Nano del me thirrjen e papritur për Sandër Frangajn dhe Vjollca

Mustafa Nano ka qenë i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV. Gjatë intervistës u fol edhe për gjendjen e medias në Shqipëri.

Nano tha se edicionet e lajmeve të televizioneve janë kthyer në qoka dhe se kasetat e gatshme nuk janë gazetari, ndaj bëri edhe një thirrje publike për dy pronarë mediash, që të ndalin këtë praktikë.  

Nano tha se kryeministri Rama, nuk ka interes për gazetarët, sepse ka lidhje direkte me pronarët e mediave. 

"Nuk është gazetari kur merr kasetat e gatshme por propagandë gëbelsiane. Jemi pjesë e kësaj të gjithë. Dua t’ja them Frangajt dhe Vjollca Hoxhës, të paktën këtë, ju bëj rixha, ju lutem, ju puth këmbë e duar, e keni në dorë, shmangeni, thoni stop nuk duam kaseta, sepse nuk është gazetari! Nuk e di pse nuk e bëjnë, e kanë fuqinë ta bëjnë. Nëse nuk kanë fuqi, atëherë nuk janë të lirë, por 100% me pushtetin.

***

Rama ka këtë stilin që çinteresohet për gazetarët edhe për ata të rëndësishmit, nuk do tja dijë për ata. Por, është i fokusuar te marrëdhënia me pronarët dhe televizionet. Nuk i interesojnë gazetarët, madje edhe ata të rëndësishmit janë të lirë të flasin, i hakërrehen në studio. Me këtë krijohet një lloj ideje e rreme dhe e gënjeshtërt, që ka liri shtypi, përderisa i hakërrehen kryeministrit. Mirëpo nuk është.

Pjesa tjetër e shtypit funksionin i kondicionuar nga raporti që kryeministri ka me mediat, me pronarët. Edicionet e lajmeve janë qoka për qeverinë, por edhe për opozitën", deklaroi Nano. 

 

Më të lexuarat