BREAKING NEWS

(FOTOT) Vjen lajmi fantastik/ Familjet shqiptare në kampin e ISIS po i dorëzohen autoriteteve shqiptare, riatdhesohen gra e fëmijë

(FOTOT) Vjen lajmi fantastik/ Familjet shqiptare në kampin e ISIS po i
x
BREAKING NEWS

“I pashpirt dhe i poshtër”, Romeo Kara del me paralajmërimin ‘bombë’ për Sali Berishën: Tani jetojmë vetëm për të parë fundin tënd! (VIDEO)

“I pashpirt dhe i poshtër”, Romeo Kara del me
x
BREAKING NEWS

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu që u shkarkua nga detyra jep lajmin fantastik: Së shpejti...

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu
x
BREAKING NEWS

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e menjëhershëm, ja çfarë përcakton VKM-ja

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti tragjik iu merr jetën dy të rinjve. Policia zbardh detajet e rënda

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti
x
BREAKING NEWS

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat Bashës për të spastruar partinë nga mbetja e fundit e komunizmit në Parlamentin e ri

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend, në 30 vite ka pasur vetëm përplasje me Uashingtonin

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend,
x

Aktualitet

Nano tregon se çfarë mund ta shkarkojë Ilir Metën nga posti i Presidentit

Nano tregon se çfarë mund ta shkarkojë Ilir Metën nga

Analisti Mustafa Nano ka komentuar nismën e shkarkimit të Presidentit Ilir Meta.

Sipas Nanos, edhe pse shumica e shqiptarëve mund të dojë shkarkimin, ai nuk mund të largohet pasi sipas Kushtetutës Presidenti mund të shkarkohet për shkelje të rëndë të Kushtetutës dhe kryerjen e një krimi të rëndë.

“Socialistët kanë nisur procedurat për shkarkimin e Presidentit të Republikës. Është hera e dytë që e bëjnë një tentativë të tillë. Herën e parë ata u tërhoqën, por kësaj here duket se nuk ka gjasa të tërhiqen dhe do të çojnë deri në fund këtë përpjekie që nuk duket dhe aq e lehtë. Jo sepse nuk kanë votat, por për shkak të kohës që kanë në dispozicion. Fjalën e fundit do të duhet ta thotë Gjykata Kushtetuese. Duhet të shkarkohet Meta?

Sikur të duhej të bëhej një anketim, TV-të tona I kanë harxhuar të gjitha paratë për punët e anketimeve sepse bënë shumë gjatë fushatës. Presidenti nuk shkakrkohet sepse mund të dojë shumica e shqiptarëve. Sipas Kushtetutës Presidenti mund të shkarkohet për shkelje të rëndë të Kushtetutës dhe kryerjen e një krimi të rëndë. Për krim të rëndë nuk ka asnjë provë, ai nuk ka kryer asnjë lloj krimi”, shprehet Mustafa Nano për Mcn Tv.

Më të lexuarat