Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ndahet nga jeta gazetari shqiptar

Postuar: 26/06/2019 - 21:55

Ka ndërruar jetë papritur gazetari nga Kosova Rrok Berisha. Ish-gazetari dhe publicisti Rrok Berisha, personi aq fort i përfolur si njeriu për të cilin është bërë thirrje për ta vrarë në 99-tën, ka ndërruar jetë sot.

Lajmi është dhënë nga djali i tij, Ylber Berisha, i cili ka postuar një fotografi, ku shpreh dhimbjen për humbjen e të atit.

“Pushofsh ne paqe heroi im, babai im i shtrejt te dua pergjithmon do te mungosh gjith jeten deri sa te takohemi ne parajse’, ka shkruar ai.

Rrok Berisha, nga viti 1978 kishte punuar si gazetar në Radiotelevizionin e Prishtinës, në Programin Informativ Politik. Aty punoi deri më 1990. Nga viti 2010, Berisha ishte pronar-editor i Shtëpisë Botuese Grafike “Fishta” Prishtinë.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2019 - 14:21

Gjykata e Apelit të krimeve të rënda ka dënuar me 10 vite burg Klement Balilin. Ndaj tij rëndojnë akuzat për trafik droge në bashkëpunim, pjesëmarrje në grup kriminal, fshehje të ardhurash dhe pastrim parash.

Postuar: 17/10/2019 - 14:10

Mësohet se janë ndryshuar më shumë se 70 % e drejtuesve të IEVP në vend. 

Postuar: 17/10/2019 - 13:59

Ka pasur informacione se Marsida Qatja do të udhëtonte jashtë vendit, e për këtë arsye, Prokurori

Postuar: 17/10/2019 - 13:34

Policia e ka vënë në pranga xhaxhain e vëllezërve Griseldo dhe Albano Kusi, të cilët janë ende në

Postuar: 17/10/2019 - 13:27

Ditën e sotme policia ka finalizuar një operacion duke sekuestruar 51 kg kanabis, por trafikantët

Postuar: 17/10/2019 - 12:48

Pas vendimit për të nisur zyrtarisht hetimet për Marsida Qatjan, pas vrasjes së Dritan Haxhollit

Postuar: 17/10/2019 - 12:37

Ministria e Drejtësisë ka kthyer përgjigje Gjykatës së Tiranës në lidhje me kërkesën për inf