Aktualitet

Ndahet nga jeta në moshë të re kandidatja demokrate për deputete, PD jep lajmin e trishtë: Dhimbje e madhe! (EMRI+FOTO)

Ndahet nga jeta në moshë të re kandidatja demokrate për

Një lajm i trishtë ka ardhur sot për trajnerin e Lushnjes, Ilir Gjyla, i cili ka humbur parakohe bashkëshorten e tij, Arditën.

Një humbje jete e parakohshme kjo, që ka sjellë dhimbje, jo vetëm te familjarët, por edhe te miqtë dhe personat e tjerë që e njihnin atë.

Në të kaluarën Ardita Gjyla ka qenë edhe drejtoreshë e shkollës 9-vjeçare “Skënder Libohova” në Lushnjë.

“Me hidherim te thelle njoftojme ndarjen nga jeta te koleges sone,bashkeshortes,mesueses,nenes drejtueses,shoqes Ardita Gjyla.Per te gjithe qe e kane njohur do lere nje boshllek te pafund.Fjalet jane te teperta ne kete rast.

I PAHARRUAR QOFTE KUJTIMI I SAJ!”, njofton shkolla ‘4 Dëshmorët’ Lushjne.

Ndahet nga jeta në moshë të re kandidatja demokrate për

Gjithashtu Ardita ka qenë e angazhuar edhe në politik në radhët e PD, ku ka kandidurar edhe për deputete.

“Lamtumire Ardita Gjyla!

Largohet nga kjo jete nje nene, grua, mesuese, bashkeshorte dhe aktiviste e PD. Dhimbje per humbjen e parakoheshme te Ardita Gjyles, e cila ka dhene kontributin e saj prinderor, qytetar,  edukativ e politik, drejtuese ne disa institucione ne karrieren e saj.  Anetare e Keshillit Bashkiak me siglen e PD-se, anetare e Kryesise se deges se PD-se Lushnje, kandidate per deputete, drejtuese ne Arsim dhe nivele te tjera vendore, sot Ardita Gjyla merr lamtumiren e fundit nga te gjithe familjaret, bashkeqytetaret, anetaret dhe simpatizantet e PD Lushnje.

Ne ato kohe te veshtira politike e shoqerore kur roli i gruas shihej me dyshim dhe mungese besimi, Ardita ka mare pergjegjesi duke perfaqesuar denjesisht gruan dhe PD-ne Lushnje.

PD Lushnje shpreh ngushellimet me te thella e te sinqerta familjes per kete nene, grua, arsimtare, aktiviste dhe kontribuese ne jeten politike e sociale te qytetit te Lushnjes duke dhene kontributin e saj te cmuar.

I paharruar roli dhe kontributi i saj per qytetin e Lushnjes dhe per PD-ne Lushnje.”, njofton PD Dega Lushnje.

Ndahet nga jeta në moshë të re kandidatja demokrate për

Më të lexuarat