BREAKING NEWS

Koronavirusi në Shqipëri / 15 të vdekur në 24 orët e fundit, 594 raste të reja me Covid, shërohen 984 qytetarë

Koronavirusi në Shqipëri / 15 të vdekur në 24 orët e
x
BREAKING NEWS

Vrau policin në Lezhë, Aldi Rama niset me urgjencë drejt Tiranës, ja si paraqitet gjendja e tij shëndetësore

Vrau policin në Lezhë, Aldi Rama niset me urgjencë drejt
x
BREAKING NEWS

U raportua se vrau veten, policia jep njoftimin zyrtar për Aldi Ramën

U raportua se vrau veten,  policia jep njoftimin zyrtar për Aldi Ramën
x
BREAKING NEWS

SPAK zbarkon në këtë qytet, bastisen zyrat e Arsimit

SPAK zbarkon në këtë qytet, bastisen zyrat e Arsimit
x
BREAKING NEWS

Merr fund aksioni/ Prej 5 orësh po ndiqej nga policia, autori i ekzekutimit të oficerit të policisë në Lezhë bën aktin e rëndë

Merr fund aksioni/ Prej 5 orësh po ndiqej nga policia, autori i ekzekutimit
x
BREAKING NEWS

Jep dorëheqjen drejtori i "Shefqet Ndroqit", kjo është mjekja e njohur që zë vendin e tij (EMRI)

Jep dorëheqjen drejtori i "Shefqet Ndroqit", kjo është
x
BREAKING NEWS

Dëshmia që po ndryshon pistën e hetimeve/ Ishte me nënkomisarin e vrarë, Shefi i Krimeve në Policinë Lezhë jep detajet për ngjarjen tragjike: Po kërkonim të arrestonim dikë tjetër që kishte plagosur më herët... (EMRI)

Dëshmia që po ndryshon pistën e hetimeve/ Ishte me
x
BREAKING NEWS

Ekzekutimi i nën/komisarit të Policisë, reagon menjëherë Yuri Kim

Ekzekutimi i nën/komisarit të Policisë, reagon
x

Aktualitet

E trishtë! Ndahet nga jeta poeti i njohur shqiptar

E trishtë! Ndahet nga jeta poeti i njohur shqiptar

Poeti i njohur korçar Vladimir Toroveci ka ndërruar sot jetë.

Lajmin për vdekjen e tij e kanë dhënë miqtë e tij.

“Pas Petritit iku, fluturoi pa kohë dhe një shtërg tjetër, Ladi, korcari im, Vladimir Toroveci..., poet, eseist i mrekullueshëm dhe mik me të vërtetën.

Miku im i dashur cdo korrik e kalonim bashkë në kafen pas Mësonjtores ku ti shërbeve me kompetencë e devotshmëri si drejtues i saj.

Voskopojë, Devoll, Pogradec, Dardhë, na panë bashkë e me miq të tjerë. Bisedat për artin, poezinë, filozofofinë, atdheun , Korcën e mirëbërësit e saj që ti e kishe aq për zemër, ishin dëfrimi yt shpirtëror e mendor.

Paske ikur sonte, paske ikur vëlla e më le kujen në zemër, një kujë që do ta mbart me vete gjer të piqemi në prehërin e qiellit që ti s'ia mohove besimin kurrë. U prehsh në paqe vëlla e dheu të qoftë i lehtë...!”, shkruajnë të afërmit e tij.

E trishtë! Ndahet nga jeta poeti i njohur shqiptar

Më të lexuarat