Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të rëndësishme, lëviz 20 drejtues, u kërkon të fokusohen në fushatë (Zbardhen EMRAT dhe pozicionet e tyre)

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të
x

Aktualitet

Kapen në aeroport 2 shqiptare në Itali, çfarë u gjeti Policia pasi tentuan të shmangin kontrollin

Kapen në aeroport 2 shqiptare në Itali, çfarë u gjeti

Dy shqiptare janë kapur në aeroport në Itali, pasi janë kapur me dokumente greke të falsifikuara.

Mësohet se ka qenë ora 18.30, kur po bëhej kontrolli për verifikimin e dokumeteve të pasagjerëve të në fluturimi për në Manchester me kompaninë ajrore Easy Jet.

Mediat italiane bëhnë me dije se policia ne aeroportin e Catanias u vuri prangat dy femrave me iniciale të huaja, D.O  dhe D.X. Shqiptaret u përpoqën të shmangin kontrollet e dokumenteve duke u treguar rojeve kufitare dy karta identiteti greke.

Me pas ekspertët përmes pajisjeve teknike arritën të verifikojnë se dokumentet ishin false. Ndërkaq, në bagazhe iu gjetën dokumentet shqiptare, të fshehura mes sendeve të tjera personanale. Pas shoqërimit të tyre, policia bëri të ditur se do të hetohen në gjendje të lirë.

Më të lexuarat