BREAKING NEWS

“Sulme kibernetike në Shqipëri, Berisha plas deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Janë të përfshirë edhe grupe nga Rusia dhe Serbia, ja pse Rama ua fsheh informacionet qytetarëve

“Sulme kibernetike në Shqipëri, Berisha plas deklaratën e
x
BREAKING NEWS

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e Këshillit Kombëtar, zbardhet dokumenti, ja si do të organizohen primaret në PD

Mbledhja e Këshillit Kombëtar, zbardhet dokumenti, ja si do të
x
BREAKING NEWS

Çaj kamomili dhe livandë, kura e gjumit të patrazuar

Çaj kamomili dhe livandë, kura e gjumit të patrazuar
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i doktorit të Traumës/ “Ti më ndihmove, por unë të vras me gurë”, Lorenc Vangjeli: Nën maskat e policëve, portreti i çdo shqiptari mosmirënjohës

Arrestimi i doktorit të Traumës/ “Ti më ndihmove, por
x
BREAKING NEWS

Fondet nga Rusia/ Mbyllet mbledhja e kryesisë së PD, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Fondet nga Rusia/ Mbyllet mbledhja e kryesisë së PD, ja
x
BREAKING NEWS

“Nëse nuk merren masa, të presim vetëm viktima”, Artan Hoxha ngre shqetësimin e madh për Shkodrën: Nuk është vetëm krimi!

“Nëse nuk merren masa, të presim vetëm viktima”,
x
BREAKING NEWS

Hetimet për kompleksin “Partizani”, ish-drejtuesi i Komandos FA përfundon në SPAK

Hetimet për kompleksin “Partizani”, ish-drejtuesi i Komandos FA
x

Aktualitet

“Ndarja e tij është një humbje e madhe për të gjithë”/ Fakulteti i Ekonomisë jep lajmin e trishtë: Për pesë dekada Profesor në auditore dhe angazhim në pasurimin e aktivitetit akademik dhe shkencor

“Ndarja e tij është një humbje e madhe për të

Një humbje e madhe për vendin tonë, ndarja nga jeta e Prof. Dr. Beshir Ciceri një ikonë e mendimit shkencor ekonomik shqiptar. Prof. Dr. Beshir Ciceri u nda ditën e djeshme nga jeta.

Fakulteti i Ekonomisë ka përcjellë me anë të një njoftimi zyrtar lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të profesorit të mirënjohur, ku shpreh edhe ngushëllimet më të sinqerta për familjen, të afërmit, miqtë dhe kolegët që e njohën dhe e deshën.

“Për thuajse pesë dekada Prof. Beshiri, krahas angazhimit në auditore, ka kontribuuar gjerësisht në pasurimin e aktivitetit akademik dhe shkencor me pjesëmarrje në konferenca, kumtesa, referime dhe monografi, duke shprehur pikëpamjet e tij mbi kuadrin financiar dhe fiskal në vendin tonë”, shkruhet ndër të tjera në njoftimin e Fakultetit të Ekonomisë.

Postimi i plotë:

Me hidhërim të thellë Fakulteti i Ekonomisë njofton ndarjen nga jeta të Profesor Doktor Beshir Ciceri.

Profesor Beshiri është një nga profesorët me kontributin dhe karrierën më të gjatë akademike pranë Fakultetit të Ekonomisë, Universiteti i Tiranës. Ai është një nga profesorët themelues të programeve dhe kurrikulave bashkëkohohore në fushën e financave, ideator dhe krijues i koncepteve të menaxhimit financiar dhe financave publike në Shqipëri.

Për thuajse pesë dekada Prof. Beshiri, krahas angazhimit në auditore, ka kontribuuar gjerësisht në pasurimin e aktivitetit akademik dhe shkencor me pjesëmarrje në konferenca, kumtesa, referime dhe monografi, duke shprehur pikëpamjet e tij mbi kuadrin financiar dhe fiskal në vendin tonë.

Ai do të mbahet mend për botimin e mbi 15 teksteve mësimore shkencore, si dhe angazhimin e tij në detyra dhe funksione drejtuese dhe administrative në Fakultetin e Ekonomisë. Prof. Dr. Beshir Ciceri ka qenë disa herë Përgjegjës i Departamentit të Financës, Anëtar i Këshillit të Fakultetit, Kryetar i Këshillit të Profesorëve, etj. Ai do të kujtohet si një mbështetje dhe mentor për të gjithë studentët dhe kolegët e tij, si një pikë referimi për këshilla dhe vendimmarje.

Ndarja e tij është një humbje për të gjithë ata që e njohën, e deshën dhe respektuan një profesor të mençur, të dashur e miqësor me të gjithë. Do i mungosh shumë bashkëshortes Lumes, vajzave Gentës dhe Ilirës, mbesave dhe nipit dhe të gjithë kolegëve dhe studentëve, Profesori ynë i dashur!

“Ndarja e tij është një humbje e madhe për të