Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ndarja nga jeta e të atit, Konstandin Xhuvani i dërgon kërkesën e menjëhershme drejtorisë së Burgjeve

Postuar: 14/08/2019 - 18:15

Kostandin Xhuvani ka kërkuar leje për të marrë pjesë në varrimin e nesërm të të atit Gjergj Xhuvani. Regjizori u nda nga jeta sot në Romë pas një infarkti në shtëpinë e tij në Romë.

Kostandin Xhuvani është dënuar me 35 vite burg, pa të drejtë lirimi me kusht, pasi akuzohet për vrasjen e 5 personave në një lokal në zonën e Fakultetit Histori-Filologji, krim të cilin e pranoi, duke i shpëtuar edhe burgimit të përjetshëm.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/08/2019 - 22:08

Një aksident është shënuar mbrëmjen e kësaj të diele në Fier.

Postuar: 25/08/2019 - 21:56

A.D, 26-vjeç nga Tirana e cila prej ditës së djeshme ndodhet në paraburgim në Elbasan, është dërg

Postuar: 25/08/2019 - 21:17

Unaza e Madhe e Tiranës është një ndër veprat më të mëdha infrastrukturore që po ndërtohet në kry

Postuar: 25/08/2019 - 21:09

OSHEE ka njoftuar se në datën 26 dhe 27 gusht do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në dis

Postuar: 25/08/2019 - 20:23

Gazetari Merxhan Daci ka qenë autori i shkrimit që ka publikuar të dhënat e shpenzimeve të minist

Postuar: 25/08/2019 - 17:48

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur ditën e sotme në aksin rrugor Klos-Dars.

Postuar: 25/08/2019 - 17:20

Vatrat e zjarrit sot kanë prekur rrethin e Krujës.