BREAKING NEWS

Atentat në orët e para të mëngjesit/ Vdes në spital personi që u qëllua me silenciator dhe u gjet i shtrirë në mes të rrugës pranë Piramidës

Atentat në orët e para të mëngjesit/ Vdes në spital
x

Aktualitet

Ndarja parakohe nga jeta e mjekes shqiptare, flet mes lotësh mikesha e saj dhe tregon çfarë i ka mbetur peng: Kam komunikuar me të 2 javë para se të ndodhte ngjarja!

Ndarja parakohe nga jeta e mjekes shqiptare, flet mes lotësh mikesha e saj

Një aksident tragjik i mori jetën në 17 janar mjekes shqiptare në Gjermani Eni Doko, vetëm 34-vjeçe. Ajo la dhimbje të madhe te kolegët e tij.

Ditën e sotme ajo është kujtuar nga kolegia dhe mikja e saj, Aurora Dollenberg. Mjekja që jeton dhe punon në Gjermani ishte në një lidhje të drejtpërdrejtë me emisionin “Shqipëria Live” dhe zbuloi se e njihte që në kohën e universitetit në Tiranë.

“Një vajzë durrsake shumë e emancipuar. Mendje hapur dhe e dashur. Ka qenë gjithmonë e para, përhapte humor të mirë te çdo njeri”, tha Aurora.

Mjekja shtoi se kishte folur më të dy javë para se të ndodhte aksidenti i rëndë dhe e kishin lënë të takoheshin për një kafe.

“Dy javë para se të ndodhte ngjarja kam folur me të me orë të gjata, se ne që jemi emigrantë kemi nevojë për të folur për hallet tona. E kishim lënë për kafe, e kam si peng që nuk u takova me të. Është një humbje emocionale shumë e madhe, ishte një person që inspiroheshe dhe mësoje nga ajo. Kishte një zemër plot jetë”, tha mjekja.

Ndarja parakohe nga jeta e mjekes shqiptare, flet mes lotësh mikesha e saj