BREAKING NEWS

Këshilli Politik ul siparin, Basha bën lëvizjen e radhës, zbulohet se çfarë do të ndodhë nesër në orën 11:00

Këshilli Politik ul siparin, Basha bën lëvizjen e radhës,
x

Aktualitet

Ndërron jetë një tjetër person në Kosovë, shkon në 7 numri i viktimave nga koronavirusi

Ndërron jetë një tjetër person në Kosovë, shkon

Shënohet një tjetër viktimë në Kosovë, duke e çuar në 7 numrin e të vdekurve nga pandemia. Bëhet fjalë për një 74-vjeçar.

Klinika Infektive e QKUK-së njoftoi se në Njësinë e Kujdesit Intensiv të kësaj klinike ka ndërruar jetë një pacient nga Gjilani, i diagnostikuar me COVID 19.

Lajmin e bëri të ditur dhe kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, përmes një njoftimi në “Facebook”.

“Dita 28. Sapo jemi njoftuar se në Klinikën Infektive në Prishtinë, ka ndërruar jetë një 74-vjeçar, i diagnostifikuar më 25 mars me Covid-19. I shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes, Vrapçiqit dhe të gjithë qytetarëve të komunës së Gjilanit”, ka shkruar ndër të tjera Haziri.

Haziri ka thënë se ky rast i rëndë duhet të i vetëdijësojë të gjithë të vetëpërmbahen, mos të dalin pa arsye, të kenë kujdes dhe të kujtojnë që duhet të përdorin masa mbrojtëse për të shpëtuar jetë.